Зварич теж судитиметься з Мельниченком

П'ятниця, 11 лютого 2005, 14:55
Міністерство юстиції не відкликатиме позов про перегляд Європейським судом з прав людини рішення по справі "Мельниченко проти України".

Про це розповів на прес-конференції у п’ятницю міністр юстиції Роман Зварич.

"Сумніватися в тому, що були підстави для внесення цієї скарги Міністерства юстиції немає", - заявив він. Крім того, за його словами, українське законодавство не передбачає процедуру відкликання вже поданої скарги з Європейського суду.

Як відомо, Мельниченко оскаржував у Євросуді відмову йому балотуватися на виборах до парламенту. Суд задовольнив клопотання, і Україна змушена буде виплатити екс-майорові Мельниченку 5 тисяч євро протягом трьох місяців.

Міністерство юстиції України направило до Європейського суду клопотання про перегляд рішення у справі Мельниченка.

Зварич також збирається змусити СБУ узгоджувати з його відомством документи з грифом "цілком таємно".

Відповідно до постанови Кабміну, кожний нормативний акт, який приймається будь-яким органом виконавчої влади, має бути зареєстрований в Міністерстві юстиції. Міністр юстиції візує цей документ, як такий що відповідає Конституції України та національному законодавству.

"Але що робити з документами й нормативними актами Служби безпеки України, які проходять до міністра юстиції без тексту? Я бачу лише номер документа, і при цьому мене просять його завізувати? Як може міністр юстиції дати висновок про те, що документ під таким-то номером відповідає Конституції України, коли він не бачив самого документа?", - запитав Зварич.

За словами Романа Зварича, найближчим часом він запропонує Кабміну, президентові України і новому керівнику СБУ процедуру візування таких актів.

"Я хочу запропонувати можливість застосування посиленого електронного ключа - електронний підпис, який проходитиме криптографічний захист, для того, щоб доступ до таких документів мали виключно визначені у відповідному нормативному акті посадові особи, а процедура доступу до них здійснювалась через міністерство юстиції при застосуванні посиленого електронного ключа", - сказав він.

Таким чином, Мін'юст отримає можливість контролювати, коли і ким був використаний доступ, які документи були переглянуті. і коли особа вийшла з системи.

Міністр також повідомив, що планує підпорядкувати Державний департамент з питань виконання покарань Міністерству юстиції. За його словами, він вже завізував відповідний проект указу президента.