Киргизька опозиція громить будинки влади та братається з міліцією

Неділя, 20 березня 2005, 21:06
У неділю акції протесту киргизької опозиції на півдні країни набули масштабного характеру: мітингуючи захопили будинки і звільнили пікетників, затриманих міліцією. Опозиція протестує проти підсумків парламентських виборів.

Ситуація загострилася після того, як рано вранці республіканський ОМОН взяв штурмом будинок обладміністрацій Ошської та Джалал-Абадської областей, що були захоплені й утримувалися протягом декількох днів прихильниками кандидатів, що програли на виборах.

У Джалал-Абаді пікетники утримували обладміністрацію з 4 березня, у місті Ош - з 18 березня.

Мітингуючи вимагали скасування результатів виборів, а також зміни влади в республіці. Учасники акції обрали "народні" органи влади і почали створювати власні дружини правопорядка, у тому числі кінні загони.

У неділю вдень близько тисячі прихильників опозиції захопили будинки ГУВС Джалал-Абада та обласної адміністрації.

Мітингуючи зламали в ГУВС камери, де знаходилися затримані ранком 20 березня міліцією представники опозиції.

Усього, за даними опозиції, звільнені близько 90 осіб.

На станції "Швидкої допомоги" міста повідомили, що більше 10 працівників правоохоронних органів звернулися за медичною допомогою. За попередньою інформацією, загиблих з обох боків немає.

Після штурму з трьох корпусів ГУВС Джалал-Абада перший і другий згоріли, усередині будинку і в дворі опозиціонери вчинили погром.

Потім прихильники опозиції знову увійшли до будинку держадміністрації в Джалал-Абаді, який в суботу вранці було звільнено в результаті спецоперации співробітниками правоохоронних органів.

У різних регіонах Киргизії прихильники кандидатів ще продовжують пікети, утримуючи будинки районних адміністрацій і блокуючи автодороги.

Як повідомила журналістам лідер Киргизького опозиційного руху "Отєчєство" Роза Отунбаева, на даний час, крім Джалал-Абаду, ще чотири райони Киргизії знаходяться під контролем народу: "свого народного Якима" обрали в Кочкорському районі Наринської області, в Узгенському районі Ошської області, а також у двох районах Джалал-Абадської області.

За її словами, у Джалал-Абаді "відбулося братання міліції з народом - уся міліція перейшла на сторону народу".

"Можна сказати, що всі ці райони знаходяться під контролем народу", - підкреслила представниця киргизької опозиції.

Проурядовий громадський Фонд "З народом і для народу" звернувся до влади Киргизії з закликом ввести в країні надзвичайний стан.

Парламентські вибори в Киргизії відбулися в два тури 27 лютого і 13 березня. Усього на 75 парламентських місць претендували близько 400 кандидатів. Абсолютна більшість у парламенті - до 90% - одержали проурядові і нейтральні депутати.

До парламенту пройшли також дочка і син президента країни Аскара Акаєва.

За матеріалами Інтерфакса та РІА Новини