Українці більше хочуть в ЄС, а росіяни про ЄЕП майже не знають

Середа, 22 червня 2005, 11:21
У жодній із країн ЄЕП частка прихильників Єдиного економічного простору не перевищує навіть третини.

Як повідомляє в середу російська щоденна газета "Новиє ізвєстія", про це свідчать результати останнього опитування, проведеного консорціумом "Євразійський монітор".

Серед громадян України кожен п'ятий вважає свою країну цілком самодостатньою. Більшість же прагне в Європу (30%), хоча бажаючих жити усередині ЄЕП теж чимало -27%.

У Білорусії єдиному простору пострадянської "четвірки" віддають перевагу 24% опитаних, вступити в ЄС хочуть 22%, а позицію "неприєднання" розділяють 21% респондентів.

У Казахстані частка прихильників ЄЕП, як показало опитування, така ж, як і в Україні - 27%. Кожен четвертий нікуди не прагне, а влитися в Європу хочуть лише 12% опитаних.

Серед росіян таких знайшлося лише 15%. Відповідаючи на запитання соціологів, "у якій країні ви бажаєте жити?", більшість опитаних громадян РФ (30%) відповіли: "У своїй власній".

Дещо менше росіян (27%) бажають, щоб СРСР об'єднався заново. Що ж стосується об'єднання по інтересах, то 15% згодні на ЄЕП, 14% - на Євросоюз, і тільки 11% підходить СНД.

Росіяни виявилися також найбільш непоінформованими – про те, що Росія входить в економічну пострадянську "четвірку", знають лише 26% опитаних.

В Україні про економічне співтовариство знають 40% респондентів, у Казахстані - 37%, у Білорусії - 33%, а в Росії тільки 26%.

Найбільш задоволеними своїм матеріальним становищем виявилися жителі Казахстану (55%), на другому місці росіяни (45%). У Білорусії 44% опитаних уважають, що в них усе в порядку, в Україні - 42% - відзначає видання.

За даними "Нових ізвєстій", "Євразійський монітор" був створений рік тому на основі проекту Євросоюзу Eurobarometr.

Головна ідея проекту - регулярний вимір соціальних настроїв жителів пострадянських держав, насамперед - "четвірки", що входить у Єдиний економічний простір (ЄЕП): Росії, Білорусії, України й Казахстану. Опитування роблять у своїх країнах найбільші соціологічні групи.

Новості-Україна