Група, яка знайшла вбивць Гонгадзе, продовжує працювати

П'ятниця, 1 липня 2005, 14:28
Спеціальна оперативно-слідча група СБУ, яка фактично встановила вбивць Георгія Гонгадзе, не була розформована і розслідуванням справи вбивства журналіста займаються "переважно ті ж слідчі, що і раніше".

Про це повідомив ІМІ керівник прес-служби СБУ Станіслав Речинський.

"Ця інформація (про розформування оперативно-слідчої групи) не відповідає дійсності. Протягом роботи цієї групи з неї шли одні працівники, приходили нові… Але група не була розформована, вона продовжує працювати", - заявив він.

Речинський не повідомив точно, скільки працівників пішло зі слідчої групи, що займається справою Гонгадзе, і скільки з’явилось нових, зазначивши, що це "інформація не для розголошення".

Речинський підтвердив той факт, що генерал-майора Володимира Ракитського було переведено на посаду керівника Управління СБУ в Закарпатській області . При цьому Речинський зазначив, що це "було підвищення".

Однак, за його словами, не він очолював групу по Гонгадзе.

Як відомо, у четвер в "Українській правді" було опубліковано статтю журналіста інтернет-видання "Тема" Семена Шевчука, в якій, посилаючись на анонімне джерело з правоохоронних органів, повідомлялися подробиці викрадення та вбивства Георгія Гонгадзе.

У ній йшлося про те, що незабаром після успішного викриття і затримання "вбивць" Георгія Гонгадзе, оперативно-слідчу групу СБУ під керівництвом Володимира Ракитського, яка брала участь у спільній операції по затримці разом з ГПУ, було розформовано, а його самого було переведено на посаду керівника Управління СБУ в Закарпатській області.

Крім того, переведення Ракитського на нову посаду сталося після того, як президент Віктор Ющенко нагородив генерал-майора орденом Богдана Хмельницького з формулюванням: "за професіоналізм у розслідуванні справи журналіста Георгія Гонгадзе".

На думку Шевчука, відсторонення від розслідування справи Гонгадзе таких фахівців "автоматично відстрочить дату завершення розслідування і передачу матеріалів до суду".

Читайте також:

Як розкривали справу Гонгадзе