Вслід за Грузією в СНД засумнівалась Україна

Четвер, 22 грудня 2005, 14:01

Україна ставить під сумнів перспективність діяльності Співдружності незалежних держав.

Про це сказав міністр закордонних справ Борис Тарасюк в п'ятницю на прес-конференції за підсумками 2005 року, передає УНІАН.

"Усі конструктивні пропозиції України у рамках СНД довели, що ця структура не є ефективною. Отже, ми ставимо під сумнів саму перспективу діяльності СНД", - сказав міністр.

Раніше заяви про можливість виходу з СНД лунали в парламенті Грузії.

Тарасюк також не виключив можливості подачі заявки на членство в ЄС України в 2006 році, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами у відносинах з ЄС, Україна буде активно працювати для спрощення візового режиму для українських громадян, для підписання угоди про реадмісію, для початку переговорів і можливого підписання угоди про створення зони вільної торгівлі.

Серед головних пріоритетів 2006 року, глава українського зовнішньополітичного відомства відзначив вступ України до СОТ.

Говорячи про відносини з НАТО, Тарасюк повідомив, що в 2006 році сторони дадуть оцінку реалізації цільового плану на 2005 рік, а також приймуть план на 2006 рік. Міністр висловив думку, що Україна в 2006 році може бути запрошена до плану дій щодо членства в НАТО.

Тарасюк відзначив, що у відносинах зі США Україна очікує спочатку 2006 року надання статусу країни з ринковою економікою, при цьому додав, що в наступному році очікується візит президента США в Україну.

Говорячи про досягнення української дипломатії в 2005 році, глава МЗС України підкреслив, що нинішній рік став рекордним для зовнішньополітичних контактів.

Міністр підкреслив, що найбільший внесок у досягнення української зовнішньої політики зробив президент Віктор Ющенко. Зокрема, на думку Тарасюка, візити Ющенка в Москву, Вашингтон, Брюссель, Берлін, Париж підкреслили налаштованість України на проведення активної зовнішньої політики.

Глава зовнішньополітичного відомства України вважає, що в 2005 році відбувся найбільш результативний із усіх попередніх дев'яти самміт Україна-ЄС.

За словами Тарасюка, у результаті "помаранчевої" революції, у ході якої український народ довів, що демократію можна досягти ненасильницьким шляхом, світове співтовариство одержало в особі України нового, гідного і передбачуваного партнера.