Financial Times не подобається, що ЄС забув про Україну

Понеділок, 16 січня 2006, 11:06

Британська газета The Financial Times пише у своєму редакційному коментарі, що Європейський Союз надає не достатню підтримку Україні на шляху її демократизації.

"Торік ЄС варто було б з великим ентузіазмом відгукнутися на кроки, які почав Ющенко. І якщо Європа не могла запропонувати Україні повноправного членства в ЄС, вона могла б хоча б натякнути на таку можливість", - йдеться в статті FТ, переклад якої наводить Иносми.ру.

Як пише газета, становлення України "як суспільства з діючою демократією, у якому авторитарний вплив Кремля був би зведений до мінімуму", важливе насамперед для ЄС.

Водночас у статті зазначається, що обіцянки "навіть найрайдужніших європейських перспектив" не могли б стати для України "вирішальним фактором".

"Українську демократію повинні будувати самі українці. Вони в основному самотужки провели помаранчеву революцію. Вони ж повинні тепер не дати зруйнувати її завоювання", - йдеться в статті.

FТ також пише, що президент Віктор Ющенко "стає все більш самотній у своїх зусиллях відновити віру народу в тендітну українську демократію", відзначаючи, що найбільшою проблемою для нього є введення в силу політреформи.

"З рук єдиної людини, навколо якої могли згуртуватися демократичні сили країни, влада іде в руки законодавчих зборів, наскрізь роз'їдених корупцією, що розриваються суперництвом вузьких інтересів і легко експлуатуються Кремлем", - сказано в сатті.

У ній зазначено, що "на чолі атаки на Ющенка виступає Москва, яка прагне скинути його прозахідний уряд і знову ввести Україну в орбіту Росії".

"Віктор Янукович, який програв скандально відомі вибори, уже пізнав смак влади за Кучми, у кабінеті якого він був прем'єр-міністром, і зараз хоче ще. Президенту ж Росії Володимиру Путіну взагалі не до смаку свобода, яку уособлює поява Віктора Ющенка на політичній арені", - йдеться в статті.

Як відзначає FТ, нещодавня спроба Росії "натиснути на Київ газовим важелем зайвий раз показала, щоб покарати Україну, Росія готова пожертвувати іншими інтересами, зокрема, довірою європейських покупців газу".

"Росія - серйозний сусід України, і вона має в цій країні законні інтереси, однак не можна, переслідуючи ці інтереси, підривати суверенітет України", - йдеться в статті.

Найбільшою помилкою "помаранчевої влади" за минулий рік у FТ називається нездатність закріпити успіхи помаранчевої революції.

Українська правда