У ЄС замислились над енергозалежністю і пообіцяли Україні дружбу

Четвер, 9 березня 2006, 10:37

Нова стратегія енергозабезпечення країн-членів ЄС не зменшує ролі України як партнера Євросоюзу в енергетичній сфері.

Про це в інтерв’ю “Німецькій хвилі” наголосив речник Європейської комісії з енергетичних питань Ферран Тарраделлас-Еспуні.

Він зауважив, що нова енергетична стратегія, представлена головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу не була напряму викликана зимовою газовою суперечкою між Росією та Україною.

“Країни ЄС доручили розробити цей документ ще перед кризою. Це сталося на саміті у жовтні 2005 року, а також у грудні 2005 року - на останньому саміті ЄС. Звичайно, українсько-російська криза лише підкреслила проблеми, які може викликати енергозалежність. А енергозалежність і безпека постачання енергії якраз і є однією з центральних тем документу,” – підкреслив Ферран Тарраделлас-Еспуні.

Водночас він підкреслив, що Росія залишатиметься важливим постачальником газу для ЄС, а транзит і надалі здійснюватиметься головним чином через Україну.

"Диверсифікація більше розглядається як альтернатива поставкам у час криз. Тобто йдеться про розбудову й нагромадження запасів газу в газосховищах і тому подібне. Але це не значить, що ЄС змінюватиме постачальників", - зазначив речник.

На питання, чи відіграватиме Україна важливу роль у майбутній енергосистемі ЄС, Тарраделлас-Еспуні відповів:

“Скажу навіть більше: Україна є сусідом ЄС. Нині проводиться політика з метою досягти пан-європейської угоди, яка встановить спільні правила з країнами-сусідами. З Україною ЄС підписав меморандум взаєморозуміння та співпраці в галузі енергетики. І виглядає на те, що взаємини між ЄС та Україною залишатимуться близькими й дружніми, якими ми, власне, хочемо їх бачити”.