У "Нашій Україні" придумали, як розпустити парламент

Вівторок, 18 липня 2006, 12:43

Член фракції "Наша Україна" Руслан Князевич вважає, що розпустити парламент шляхом складання депутатами своїх повноважень усе-таки можна.

За словами Князевича, перший шлях полягає в тому, що 150 депутатів можуть написати заяви про складання депутатських повноважень, але в цьому випадку їхні заяви мають бути підтримані 226 голосами - тобто більшістю.

За словами Князевича, це малоймовірно, оскільки більшість за це не проголосує, або проголосує тільки за окремих депутатів.

Більш діючим шляхом, на думку Князевича, буде той, коли депутат напише заяву про вихід із фракції, тоді, відповідно до Конституції, починає діяти норма прямої дії – імперативний мандат – яка зводиться до того, що за рішенням керівного органу партії або блоку він позбавляється депутатського мандата.

За законом про вибори народних депутатів, ЦВК має зареєструвати депутатами наступних за списком цієї партії або блоку осіб. У той же час, перед цим можна провести міжпартійний або партійний з'їзд, на якому прийняти рішення про виключення зі списку всіх кандидатів у депутати.

Князевич стверджує, що БЮТ це вже зробив, і Апеляційний суд підтвердив легітимність такої процедури.

Це означає, що, відповідно до закону про вибори депутатів, нові прізвища в список внесені бути не можуть, а отже, місця, звільнені через складення депутатських повноважень, залишаться вакантними до кінця каденції парламенту.

У відповідності зі ст. 82 Конституції, якщо в парламенті немає 2/3 депутатів, повноваження яких підтверджені, він не може бути легітимним. Тоді, за словами Князевича, в президента з'являється право на розпуск парламенту.