Депутати хочуть собі 250 телевізорів, холодильників і два оклади на відпустку

П'ятниця, 28 липня 2006, 10:39

Депутати хочуть збільшити фінансування парламенту до 834 мільярдів гривень у майбутньому 2007 році.

Про це повідомив "Дело" глава парламентського підкомітету по контролю за забезпеченням апарату Верховної Ради Олег Ляшко.

На 2006 рік депутати парламентської "антикризової" коаліції хочуть одержати 606 млн. грн., тоді як державним бюджетом передбачена сума лише в 563 млн. грн.

У проекті кошторису на забезпечення діяльності Ради депутати збільшують витрати на оренду літака для спікера парламенту з 1 млн. грн. до 2,5 млн. грн.

Також депутати хочуть придбати 250 телевізорів по 1,3 тис. грн., 200 холодильників — по 1,5 тис. грн., 20 кондиціонерів по 6 тис. грн., особливі крісла — по 1,5 тис. і м'які куточки — по 5 тис. грн.

Також нардепи вважають украй необхідним побудувати корпус для збереження парламентської снігоприбиральної зимової техніки за 7 млн. грн., провести реконструкцію одного з корпусів Верховної Ради на вул. Садовій, витративши 19 млн.грн., і побудувати пансіонат для депутатів, вимагаючи з держбюджету ще 6 млн. грн.

На утримання автобази Верховної Ради цього року депутати "антикризової" коаліції вимагають виділити 25 млн. грн.

"Я не знаю жодного депутата, що користується службовою машиною. В усіх є особисті автомобілі", — сказав Ляшко. За його словами, на казенних автомобілях їздять секретарі, помічники і чиновники.

Зараз в автопарку Верховної Ради є 245 легкових автомобілів.

"Як правило, главам парламентських комітетів надають Opel Omega, Opel Vectra і Toyota Camry", — сказав Ляшко.

Крім того, є в парламентаріїв і елітні казенні машини: два Mercedes Benz S600, п'ять — Mercedes Benz S500, кілька Mercedes Benz S300 і два BMW. Також для депутатів закуплено 25 автобусів, 21 міні-автобус і навіть два трактори.

Держбюджетом виділяється: 640 тис. грн. на покупку канцелярських товарів, 4,5 тис. грн. на телефонні розмови по місту і ще 14 тис. на міжміські переговори.

Крім того, бюджет виділяє щорічно 11 тис. грн. на оплату виступів нардепа в засобах масової інформації.

Також, коли депутат йде у відпустку, йому виділяють "матеріальну допомогу" на оздоровлення в розмірі двох місячних окладів. У середньому ця сума — близько 30-40 тис. грн. У той же час, сказав Ляшко, депутати одержують безкоштовні путівки в санаторій.

За підрахунками Ляшка, якщо скасувати подібні депутатські пільги, то суму, виділювану держбюджетом на забезпечення роботи парламенту, можна скоротити на 300-400 млн. грн.