Вищу раду юстиції звинувачують в обслуговуванні коаліції

Понеділок, 4 червня 2007, 14:27

Заступник голови Вищої ради юстиції Микола Шелест вважає незаконними дії цього органу з призначення суддів.

Про це він заявив на засіданні Ради суддів у п‘ятницю, розповіли джерела "Української правди" у ВРЮ.

Як відзначають джерела, Шелест заявив, що у Вищій раді юстиції склалася більшість, яка працює на одну політичну силу.

Він звинуватив ВРЮ у спробі втручання в судову діяльність і вчиненні тиску на суддів при прийнятті ними рішень.

Для прикладу заступник голови ВРЮ навів ситуацію із внесенням змін до регламенту Вищої ради юстиції на підставі відомої постанови Верховної Ради про тимчасовий порядок призначення суддів на адміністративні посади.

Шелест дав негативну оцінку цій парламентській постанові, зазначивши, що вона "не тільки по формі антиконституційна, вона антиконституційна й по суті". При цьому він послався на статтю 92 Конституції та положення із останнього рішення Конституційного Суду.

Він також звернув увагу, що раніше навіть президент не мав права вносити пропозиції щодо кандидатур на адміністративні суддівські посади, а міг лише погодитися чи не погодитися з внесеною головою Верховного Суду кандидатурою.

А постановою парламенту це право надали окремому члену ВРЮ.

Тобто, якщо завтра, скажімо, Сергій Ківалов внесе пропозицію призначити, скажімо, екс-голову Печерського райсуду Колесниченка головою Донецького апеляційного суду, то Вища рада юстиції може не зважати на думку з цього приводу ані голови Верховного Суду, ані Ради суддів України прийняти вигідне для неї рішення, зазначив Шелест.

Його також обурило відкриття у п’ятницю дисциплінарного провадження проти члена Ради суддів Олександра Волкова "за подачу незаконного позову". Йдеться про позов, на забезпечення вимог якого Печерський райсуд столиці припинив дію Постанови ВР про тимчасовий порядок призначення суддів на адміністративні посади.

"Коли я це почув, то, кажу щиро, мені здалося, що переглядаю у Верховному Суді справи про реабілітації жертв політичних репресій", - цитують Шелеста джерела.

Він закликав Раду Суддів дати належну оцінку діяльності Вищої ради юстиції, звернутися до президента, Верховної Ради та всіх суддів проявити солідарність, з тим, щоб не допустити зайняття посад голів або заступників голів судів таким антиконституційним шляхом.