Українці страждають від депресій, але до психіатрів не ходять

Четвер, 20 вересня 2007, 19:00

В Україні рівень психічних розладів такий самий, як і в Європі, однак тільки 20% громадян звертаються по допомогу до психіатрів.

Про це свідчать результати епідеміологічних психіатричних досліджень в Україні, які були оприлюднені в ході "круглого столу" у Міністерстві праці і соціальної політики в четвер, повідомляє прес-служба відомства.

Міністр праці і соціальної політики Михайло Папієв зазначив, що в Україні подібні дослідження проводилися вперше відповідно до міжнародних стандартів (у рамках програми Всесвітньої організації охорони здоров'я "Психічне здоров'я у світі") і продовжувалися кілька років.

Учасники "круглого столу" зазначили, що на психічний стан людини в Україні, як і в 24 інших країнах світу, де проводилися аналогічні дослідження, переважно впливають соціальні проблеми: брак грошей, безробіття, низький рівень освіти, втрата життєвих орієнтирів, алкоголізм.

Водночас результати досліджень показують, що в європейських країнах депресії переважають серед молоді, а в Україні - серед старших вікових категорій і особливо серед людей похилого віку.

За інформацією Папієва, на даний час в Україні соціальні послуги людям, які їх потребують, надаються через розгалужену мережу стаціонарних установ: 321 будинок-інтернат, 56 дитячих будинків-інтернатів, 149 психоневрологічних інтернатів, 5 спеціальних будинків-інтернатів.

У цих установах проживають і одержують медичну допомогу 57 тис. громадян, з них майже 30 тис. осіб - з вадами розумового розвитку і психічних захворювань.

"Інтерфакс-Україна"