У МЗС пояснили, чому Україна не відстоювала Голодомор в ООН

Субота, 27 вересня 2008, 10:50

У МЗС України заявляють про необґрунтованість заяви народного депутата Тараса Чорновіла про "дипломатичний крах" України у зв'язку з не розглядом на засіданні 63-ої сесії Генасамблеї ООН української резолюції про Голодомор.

"Мені шкода, що подібні заяви звучать від людей, які представляють комітет у закордонних справах Верховної Ради, людей, які повинні б солідарно разом з Міністерством закордонних справ вирішувати на міжнародному рівні питання національної ваги", - сказав прес-секретар МЗС Василь Кирилич "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

За його словами, заява Чорновіла свідчить про незнання ним методики і методології розгляду міжнародними організаціями подібних питань.

Кирилич пояснив, що 17 вересня поточного року Генеральний комітет ООН почав розглядати питання Голодомору 1932-1933 років в Україні, і робота в цьому напрямі продовжується досі. "Проте Генеральний комітет не ухвалює рішення, Генеральний комітет не голосує за те або інше рішення, він лише виносить рекомендації", - сказав він.

"Виходячи з того, що питання про Голодомор розглядається і на інших світових форумах, українська делегація 22 вересня вирішила не наполягати на питанні голосування за відповідний проект резолюції", - повідомив прес-секретар МЗС.

Крім того, Кирилич відзначив, що питання Голодомору розглядається не тільки в рамках ООН. "Робота йде кулуарно, робота йде послідовно, робота йде ефективно", - додав він.

За словами керівника прес-служби, міністр закордонних справ Володимир Огризко вже провів до 20-ти різних зустрічей зі своїми колегами з різних країн, і вони висловили розуміння, що проблема визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом є проблемою гуманітарного характеру, вона повинна стати застереженням в майбутньому для подібних дій проти людства. Кирилич також висловив упевненість, що ця робота дасть свій результат.