ЄС готовий мирити Саакашвілі і Бурджанадзе

Четвер, 16 квітня 2009, 15:49

Євросоюз заявляє, що у випадку проведення діалогу між опозицією і владою Грузії, готовий взяти на себе посередницьку роль.

Про це на зустрічі з представниками непарламентської опозиції заявив спеціальний представник ЄС на Південному Кавказу Пітер Семнебі, передає Грузия Online.

Непарламентська опозиція в цілому згодна на діалог, однак залишається відкритим питання про склад делегації представників непарламентської опозиції.

Зокрема, як заявив один з лідерів "Альянсу для Грузії" Давід Усупашвілі по завершенні зустрічі із Семнебі, "низка опозиційних лідерів не бажає брати участь безпосередньо в діалозі, однак не проти, щоб у зустрічі взяли участь інші опозиційні лідери".

Разом з тим, як заявив лідер "Альянсу для Грузії" Іраклій Аласанія, "проведення діалогу необхідно і не виключено, що опозиційні лідери послухають позицію представників влади і з інших питань, крім відставки президента і призначення дострокових виборів".

Також опозиція збирається представити погоджену позицію в зв'язку з вимогою про відставку президента.

Як заявив журналістам лідер "Консерваторів" Звіад Дзидзигурі, з даного питання опозиція проведе консультативну зустріч і зафіксує єдину позицію.

Що стосується інших можливих тем у ході діалогу, за словами лідера "Консерваторів" вони мають відмінну від думки представника ЄС позицію. За словами Дзидзигурі, "кредит розмови з інших тем владою вичерпаний".

"Це буде спробою затягти час", - заявив він.

***
Європейський суд з прав людини в четвер проводить слухання по міждержавному позову Грузії проти Росії.

У ньому Росія обвинувачується в систематичному порушенні прав грузинських іммігрантів при депортації з Росії, відзначається в повідомленні Страсбургського суду, передає "Інтерфакс".

"Позов стосується подій, які були після затримання 27 вересня 2006 року в Тбілісі чотирьох російських офіцерів за підозрою в шпигунстві", відзначається в комюніке.

Уряд Грузії стверджує, що колективна депортація громадян Грузії з Росії суперечить нормам міжнародного права. Також Тбілісі висловлює невдоволення умовами, у яких утримувалися затримані "як мінімум 2380 грузинів", говориться в повідомленні.

У Москві твердження Грузії назвали безпідставним, а сам позов – направленим на погіршення відносин з Росією.