Литвин про Тимошенко і Путіна: "Сенсацій не було, але додумування плідні"

Субота, 21 листопада 2009, 18:11

Домовленості Володимира Путіна та Юлії Тимошенко в Ялті не повинні спровокувати черговий сплеск протистояння як всередині країни, так і у міждержавних стосунках.

Про це заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин під час робочої поїздки до Житомирщини, повідомляє прес-служба ВР.

За його словами, "на зустрічі глав урядів країн СНД під час саміту в Ялті сенсацій не відбулось, але додумування є надзвичайно плідні".

Литвин зазначив, що "російська сторона підтвердила свою позицію остаточного переходу на світові ціни на енергоносії і транзит енергоносіїв".

"Зрозуміло, що навколо цього буде багато дебатів. І зрозуміло, що кожна сторона намагатиметься витягти для себе максимум позитиву", - зауважив спікер.

"Головне - не спровокувати черговий сплеск протистояння як всередині країни, так і у міждержавних стосунках", - додав він.

Коментуючи подання президента про призначення Юрія Єханурова міністром оборони, Литвин зауважив, що цьому мали б передувати політичні консультації.

На думку спікера, подання Єханурова "є наочним свідченням того, що курс "на війну" продовжується, більше того, загострюється".

При цьому він зазначив, якщо протистояння відбувається між прем’єром і президентом, то не треба втягувати у це протистояння і Верховну Раду, "треба, щоб залишався бодай острівець стабільності в Україні".

Литвин спрогнозував, що кандидатура Єханурова набере у сесійній залі - "десь 25 голосів". Тому, на його думку, "варто було провести консультації з цього питання, залишаючи за президентом право подання цієї кандидатури".

Також спікер зауважив, що не бачить налаштованості Верховної Ради на ухвалення змін до виборчого законодавства.

"Ми будемо латати виборче законодавство до 17 січня", - сказав спікер і не виключив, що після 17 числа при таких підходах розпочнеться процес кардинальних змін у виборчому законодавстві.

Цього, на думку Литвина, не можна допускати "ні у правовому, ні у політичному сенсі".

Спікер вкотре підтвердив свою позицію, що за існуючої виборчої системи годі сподіватися на ефективну владу.

На його думку, вибори до парламенту за партійними списками можуть змінити існуючий склад парламенту лише на двадцять відсотків.

"Відміна ж існуючої виборчої системи дозволила б оновити склад Верховної Ради на 80%", - сказав він.