Порошенко підписав закон про "особливий статус Донбасу"

Четвер, 4 жовтня 2018, 15:46

Президент Петро Порошенко підписав закон №9153 про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

На сайті Верховної Ради зазначається, що документ підписаний 4 жовтня.

Раніше у четвер народні депутати підтримали пролонгацію закону №9153 до 31 грудня 2019 року.

За це рішення проголосували 245 парламентарів.

В цей же день закон підписав спікер Ради Андрій Парубій і передав документ для підпису президенту.

Раніше спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер рекомендував українській владі продовжити дію закону про особливий статус окремих районів Донецької і Луганської областей.

Дія норми про особливий статус ОРДЛО спливає в жовтні 2018 року.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомляв, що рішення парламенту про термін дії закону "про особливий статус Донбасу" багато в чому залежатиме від позиції міжнародних партнерів.

6 жовтня 2017 року Верховна Рада продовжила на рік термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, який мав втратити силу 18 жовтня 2017 року.

Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону (про особливий порядок місцевого самоврядування), зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО було ухвалено у вересні 2014 року, він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки.

Його стаття 10 (перехідні положення) встановлює, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. У цій статті також прописано умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, серед умов – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, нагляду за виборами, зокрема представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.