Парубій: доля закону "про особливий статус Донбасу" залежатиме від партнерів України

3251 перегляд
Субота, 4 серпня 2018, 17:07

Рішення ВР про термін дії закону "про особливий статус Донбасу" багато в чому залежатиме від позиції міжнародних партнерів.

Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій журналістам у Тустані (Львівська область) у суботу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За словами спікера, парламент ухвалить рішення про те, чи продовжувати закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, ближче до закінчення терміну його дії в жовтні.

"Перед закінченням терміну цього року будемо радитися – чи є необхідність ще на рік продовжувати, чи такої потреби вже немає. Це значною мірою залежатиме і від позиції наших міжнародних партнерів. Адже зрозуміло: нам вкрай важливо утримати санкції проти Росії", – сказав Парубій.

Раніше спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Україна опиниться в невигідній ситуації, якщо не продовжить дію закону про особливий статус Донбасу.

"Я не бачу ніякої шкоди в продовження дії закону. Нічого не зміниться з сьогоднішнього дня і до того дня, коли дію закону вже буде продовжено. Думаю, в цьому немає шкоди. Зате Росія використовуватиме призупинення дії закону як причину скаржитися на Україну. Там скажуть, що Україна не хоче виконувати Мінських угод. Тому просто не давайте Росії цього аргументу. Продовження дії закону нічого насправді не змінить", – заявив Волкер в інтерв'ю "Голосу Америки", опублікованому 25 липня.

6 жовтня 2017 року Верховна Рада продовжила на рік термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, який мав втратити силу 18 жовтня 2017 року.

Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону (про особливий порядок місцевого самоврядування), зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО було ухвалено у вересні 2014 року, він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки.

Його стаття 10 (перехідні положення) встановлює, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. У цій статті також прописано умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, серед умов – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, нагляду за виборами, зокрема представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua