Лавров розповів про перспективи створення спільної конституції і парламенту РФ і Білорусі

Середа, 16 січня 2019, 11:31

Міністр закордонних справ Росії заявив, що створення Союзної держави, зокрема, включає "багато чого з тих речей" які раніше спонукали до об'єднання РФ і Білорусь.

Про це він заявив в середу на великій прес-конференції за підсумками 2018 року, передає ТАСС.

"Там було передбачено і прийняття конституційного акту, і створення союзного парламенту, і суду Союзної держави. У той час це було добровільно узгоджено між Москвою і Мінськом", - сказав Лавров.

При цьому він додав, що, можливо, поки здійснити це не вдасться.

Глава МЗС РФ нагадав, що в ході останніх контактів президентів Білорусі і Росії в грудні минулого року були обговорені ті положення Союзного договору, які стосуються конкретних і практичних речей в сфері економіки і торгівлі, зокрема, формування єдиної грошової одиниці, єдиної грошової і кредитної політики, податкової політики.

Лавров заявив, що розбіжностей у цих питаннях з представниками Білорусі не було.

"Ми просимо наших білоруських колег, враховуючи їх зацікавленість в цілому ряді питань, які пов'язані з визначенням економічної, фінансової, кредитної, податкової політики, просимо їх подивитися, як ми можемо зблизитися в питаннях, вирішення яких передбачалося ще 20 років тому в Союзну договорі. І які безпосередньо стосуються тих речей, які Білорусь хоче вирішити", - сказав він.

Глава МЗС РФ відзначив, що сподівається, що в діалозі Москви і Мінська запанує прагматизм.

Нагадаємо:

  • 10 січня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Росія може втратити "єдиного союзника на західному напрямку" через відсутність домовленостей щодо компенсації за податковий маневр у нафтовій сфері.
  • Видання Bloomberg повідомляло, що президент РФ Володимир Путін, якому при владі залишилося не більше 5 років, шукає шляхи забезпечення свого подальшого впливу шляхом створення більш тісного союзу з сусідньою Білоруссю.
  • У виданні додали, що зараз у Путіна є можливість "неагресивно" тиснути на Білорусь завдяки податковій реформі, яку проводять в РФ. Зокрема, Білорусі, яка безмитно купує російську нафту і експортує більшу її частину, стягуючи свої власні мита, доведеться платити більше.
  • Повідомляється, що в цьому році, за даними білоруського Мінфіну, країна втратить 300 мільйонів доларів через російський "податковий маневр", що дуже багато для країни з економічним обсягом виробництва близько 55 мільярдів доларів, і втрати будуть рости в міру зникнення російських експортних мит.
  • Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що розмови про об'єднання Білорусі з Росією дурні і притягнуті за вуха.
  • 19 грудня президент РФ схвалив військову доктрину Союзної держави, в яке входять РФ і Білорусь.
  • 21 грудня в РФ заявили про завершення підготовки проекту Концепції зближення законодавств Росії та Білорусі.
  • Зустріч Путіна та Лукашенка - 12-та протягом поточного року - відбулася у Кремлі 25 грудня. Президенти домовилися ро нову зустріч, яка мала відбутися до Нового року.
  • 28 грудня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв створив робочу групу з інтеграції Росії та Білорусі.
  • 30 грудня президенти РФ і Білорусі Володимир Путін і Олександр Лукашенко провели чергові переговори у Кремлі, під час яких обговорили подальший розвиток відносин між країнами.