Стало відомо, про що домовились Путін і Лукашенко

Вівторок, 25 грудня 2018, 21:58

Президенти РФ і Білорусі Володимир Путін і Олександр Лукашенко домовилися про нову зустріч, яка має відбутися до Нового року.

Про це пише "БЕЛТА" з посиланням на прес-секретаря президента Білорусі Наталію Ейсмонт.

За її словами, глави держав "домовилися до Нового року провести ще одну зустріч для ухвалення рішень, які не терплять зволікання".

"У першу чергу це пов'язано з бажанням президента РФ глибше вникнути у суть проблем, щоб знайти шляхи їх вирішення. Дата даної зустрічі буде узгоджена додатково", - повідомила Ейсмонт.

Намір Путіна і Лукашенка зустрітися ще раз до Нового року підтвердив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

"Лідери домовилися зустрітися до кінця року", - заявив Пєсков, пише ТАСС.

Ейсмонт також заявила, що переговори, що відбулися 25 грудня, "безумовно, ми можемо назвати конструктивними".

"Президенти обговорили весь спектр питань спільного порядку денного. ... Серед найбільш актуальних тем, що обговорювалися сьогодні, були і ціноутворення на газ, робота білоруського нафтопереробного сектора в умовах проведеного РФ податкового маневру, поставки наших продуктів харчування на російський ринок. Як підсумок - позиції зближені з усіх питань", - заявила прес-секретар Лукашенка. 

Також президенти, "особливо під час зустрічі один на один, піддали серйозному аналізу домовленості в рамках Союзної держави та їх реалізацію".

Зазначимо, в рамках податкового маневру в РФ проводиться поетапне обнулення експортних мит на нафту і нафтопродукти протягом 6 років при одночасному підвищенні податку на видобуток корисних копалин протягом 3 років.

Мінфін Білорусі вважає, що бюджет країни від реалізації податкового маневру втратить у 2019 році понад $300 млн, а за 6 років збитки становитимуть до $10 мільярдів. Білорусь наполягає на компенсації з боку РФ.powered by lun.ua