Макрон: Путін досі не готовий до миру

Ірина Балачук, Христина Бондарєва — П'ятниця, 24 травня 2024, 11:44

Глава Росії Володимир Путін на третьому році повномасштабної війни все ще не готовий до миру, переконаний президент Франції Емманюель Макрон.  

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на інтерв’ю Макрона CNBC

Пряма мова президента Франції: "Для всіх у світі все зрозуміло. Це він вирішив розпочати цю війну, і він не готовий до миру".

Деталі: Макрон нагадав, що Путін відмовився від його пропозиції запровадити перемир’я на час Олімпійських ігор.

Президент Франції зазначив, що "олімпійське перемир’я" – це традиція, і було б "дуже важливо використати це вікно протягом одного місяця", водночас він наголосив, що перемир'я не є для нього фіналом.

"Сталий мир – це фінал", – підсумував Макрон.

Передісторія:

  • Президент Володимир Зеленський щодо ідеї "перемир'я" під час Олімпіади в Парижі заявив, що не дуже розуміє цю ініціативу, і назвав пропозицію "неживою історією".
  • Путін на пресконференції під час візиту до Китаю 17 травня прокоментував ідею "олімпійського перемир'я", натякнувши, що Москва її не прийме.
  • У квітні Макрон в інтерв’ю французьким ЗМІ розповів, що сподівається домовитися про припинення вогню в основних конфліктах, які тривають у світі, на час літніх Олімпійських ігор, та розраховує на сприяння у цьому різних партнерів, зокрема лідера Китаю.