Основана Георгием Гонгадзе в 2000 году

Кризис евро: спасение без конца и края?

Бернд Ригерт, Кристина Николайчук _ Четверг, 02 августа 2012, 15:43
Версия для печати Комментарии 2

Відповідальні за порятунок євро заявляють, що готові на все, аби зберегти валютний союз. Утім, що означає оце "все"? Уже в четвер у цьому питанні з’явиться більше конкретики. Цього дня очікуються важливі рішення ЄЦБ.

Цими днями у Брюсселі багато говорять про "вогневу міць", "артилерію" та "танкопробивні базуки". Утім, ідеться не про бойові дії, а про єдину європейську валюту. За словами голови єврогрупи Жана-Клода Юнкера, євро нині перебуває у великій небезпеці, тому тепер, вочевидь, доведеться вдатися до грошового обстрілу фінансових ринків. У такий спосіб сподіваються остаточно розвіяти сумніви фінансистів у бажанні та спроможності країн єврозони, Європейського центрального банку та фондів порятунку врятувати єдину валюту. Так розтлумачили заяви президента ЄЦБ Маріо Драґі про те, що його відомство зробить задля порятунку євро все, що в його силах. "Повірте, цього буде достатньо", - запевнив Драґі.

Після такого виступу розпочався справжній марафон різного роду зустрічей та заяв, присвячених долі євро. До слів Драґі минулими вихідними пристали канцлер Німеччини Анґела Меркель, французький президент Франсуа Олланд та італійський прем’єр-міністр Маріо Монті. Підтримкою намірів європейців з боку США заручився міністр фінансів ФРН Вольфґанґ Шойбле під час зустрічі зі своїм американським колегою Тімоті Ґейтнером у понеділок, 30 липня. Голова єврогрупи і люксембурзький прем’єр Жан-Клод Юнкер оголосив про початок рішучих кроків.

Фонд із банківською ліцензією

Схоже на те, що деякі країни єврозони та ЄЦБ готуються гарантувати майбутньому стабілізаційному фонду ESM необмежені грошові вливання. Про це повідомляють німецькі ЗМІ з посиланням на джерела в ЄС. ESM має скуповувати державні облігації у країн-боржників, аби знизити витрати, пов’язані з цим. Поки це станеться, таку місію мають перебрати на себе діючий нині фонд порятунку EFSF разом з ЄЦБ, скупивши насамперед державні облігації Іспанії та Італії, вважає брюссельський економічний аналітик Жолт Дарвас. Утім, одного EFSF було б замало, аби вгамувати сумніви фінансових ринків.

Тому майбутній фонд ESM повинен мати можливість самому зичити гроші у ЄЦБ, тобто по суті отримати банківську ліцензію. "Це виглядало б значно переконливіше. Фонд порятунку ESM міг би позичати гроші в Європейського центрального банку і таким чином купувати дедалі більше державних облігацій,- розповів Дарвас в інтерв’ю Deutsche Welle. - Ринки очікують ґрунтовного рішення. Вони хочуть чітко знати, як саме єврозона має намір долати боргову кризу". Водночас Жолт Дарвас зауважує, що скуповування державних облігацій – байдуже в якій формі – це лише спосіб виграти час, а не шлях виходу з боргової кризи.

Правовий шпагат

У планів купівлі державних облігацій фондами порятунку та Європейським центробанком є дуже багато противників, які мають чимало сумнівів правового чи фінансово-політичного ґатунку. До таких, зокрема, належать уряд ФРН та німецький центральний банк Bundesbank. Колишній член правління та ради керівників ЄЦБ Юрґен Штарк переконаний, що непряме перейняття державних боргів Європейським центральним банком є великою помилкою.

"На мою думку, це порушення європейського права, адже це означає необмежене та непряме фінансування держав через ЄЦБ, - наголошує досвідчений європейський економіст. - Ми і так вже, м’яко кажучи, робимо екстремальний правовий шпагат. Багато європейських юристів говорять про колективне порушення закону. Треба припинити таку практику", - вимагає Юрґен Штарк, який минулого року на знак незгоди з політикою ЄЦБ пішов у відставку.

Час істини

Увага всього фінансового світу в четвер, 2 серпня, буде прикута до Франкфурта-на-Майні, вважає економічний аналітик Чинція Альдічі з брюссельського Центру досліджень європейської політики. Цього дня тут зустрічається Керівна рада Європейського центрального банку. Маріо Драґі своїми заявами лише підігрів загальні очікування. "Це доволі ризиковано, - вважає Чинція Альдічі. - Адже якщо ЄЦБ не ухвалить чогось більш-менш конкретного, ситуація на фінансових ринках для євро може драматично погіршитися. Одних лише заяв недостатньо. Фінансисти переконані, що момент істини настав", - сказала аналітик в інтерв’ю Deutsche Welle.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
IP: 194.44.15.---
OK222 _ 20.08.2012 15:00
До Адміністратора:

Повідомлення внизу є рекламою сумнозвісної піраміди МММ. Чомусь його ви не знищуєте і його автора не блокуєте!

Коли ж з-за поганої роботи вашого сайту я не міг відправити своє повідомлення - послійно глючило! - то мене ви за-банили! Ганьба!!!

>>>eleron _ 02.08.2012 18:43
>>>Я вступила в очень шикарный, молодой и перспективный проект,
IP: 213.111.74.---
eleron _ 02.08.2012 18:43
Я вступила в очень шикарный, молодой и перспективный проект, Вложила 100 евро и уже через 2 недели получила 102 евро на счет Манекси, атеперь получаю смс - ки на счет: Вам пришло на счет то 7евро, то 16 евро. Вобщем на выходе - 5338 евро.
Уважаемые руководители МММ, я являюсь десятником МММ-2012 и была десятником в МММ-2011. Обращаюсь к Вам с прекрасной возможностью помочь с выплатами в МММ-2011 своим участникам. Проект называется Суперкасса Взаимопомощи. Проект - молодой(в мае открылся), перспективный, полностью автоматизированный. Выплаты моментальные на систему Манекси, вклад - 100 евро, выход - 5338 евро. Система сама подбирает рефералов, не надо никого приглашать, но если Вы - активны, то Вам система платит за каждого рефа - 10 евро. Очень много участвуют руководителей из МММ. Проект - просто шедевральный, не верите, зайдите ознакомьтесь с ним по этой ссылке Партнерская ссылка для приглашения: http://superkassa.biz/ref/qbijesxn0s/noreplace

АВТОРИЗАЦИЯ