Охрана Януковича применила силу к журналисту СТБ. Видео

85 просмотров
Вторник, 15 июня 2010, 19:39

До журналіста телеканалу СТБ Сергія Андрушко охорона президента Януковича застосувала силу.

Інцидент стався під час відвідин Януковичем виставки "Агро-2010".

"Коли президент вже виступив, він пішов оглядати техніку. Мій оператор пішов за ним разом з іншими. А я трохи запізнився, бо складав техніку, шнури... Коли я теж попрямував за ним, то дорогу мені перекрив невідомий чоловік", - розповів Андрушко.

На прохання журналіста представитися, чоловік відповів відмовою.

"Коли я попередив його, що все зніматиму на телефон, він заломив мені руки і кинув на землю. До нього приєднався ще один чоловік",  - розповів Андрушко.

Оператору телеканалу 1+1 попри перешкоди охоронців вдалося зняти відео, як охорона Януковича заламує руки журналісту.

Сам співробітник Управління державної охорони, застосувавши силу до журналіста, сказав: "Ему сказалі подождать, а он бежит вроде ему что-то надо, надо било стоять значит надо било стоять. Уедет (президент) и пойдете дальше, зачем вот етот цирк устраивать?"

Прямо на місці інциденту перебував співробітник МВС, який не втручався у перебіг подій.

Журналіст Сергій Андрушко зазначив, що жодним чином не ніс загрози Януковичу, оскільки перебував у 300 метрах від нього.

Сергій звернувся із заявою до Голосіївського райуправління внутрішніх справ.

Цей інцидент прокоментував глава СБУ Валерій Хорошковський на зустрічі з ініціаторами руху "Стоп Цензурі". Він виправдав дії охоронця УДО.

"Даже если у него два бейджа прессы", - відповів Хорошковський на запитання щодо правомірності перешкоджання діяльності журналіста, який акредитований на захід з президентом і має відповідне посвідчення.

"У охранника есть четкое правило, он охраняет охраняемое лицо и он регулируется другим законом", - дійшов висновку Хорошковський.

Експертна оцінка фахівців у галузі медіа-права відрізняється від позиції чиновника.

"Акредитований на захід журналіст має право вільно збирати інформацію під час цього заходу. Заборона цього права можлива лише за умови скасування акредитації. Будь-яке перешкоджання вільному законному збору акредитованим журналістом інформації під час такого заходу є порушенням чинного законодавства", - аналізує ситуацію медіа-юрист компанії "Наталія Субота і партнери" Андрій Нечипоренко.

"Охорона вищих посадових осіб має особливий статус, однак в діях журналіста не вбачається жодних діянь, які могли б у якийсь спосіб загрожувати безпеці першої особи держави, і які б давали підстави охоронцям вдаватися до порушення прав журналіста. У діях охоронців є ознаки складу злочину, передбаченого статтею 171 Кримінального кодексу України - перешкоджання законній діяльності журналіста", - зазначив Нечипоренко.

Пізніше на офіційному сайті Управління державної охорони було оприлюднено вибачення. Цим самим, на відміну від голови СБУ, вони визнали перевищення повноважень своїм співробітником.

Водночас Сергій Андрушко зазначив, що перед ним особисто ніхто не вибачався.

Показово, що за декілька годин до інциденту прем'єр Микола Азаров на спільній прес-конференції з високим представником ЄС Кетрін Ештон поклявся у відданості нової влади канонам демократії.

"Що стосується свободи слова. Для нас це фундаментальна цінність. Я думаю, що керівництво ЄС у цьому впевнено, - сказав Азаров. - І президент, і український уряд будуть виконувати всі ті норми Конституції, які гарантують нашим громадянам у тому числі й свободу слова".

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Гречневая каша со вкусом смерти. Как лохматый пес Кузя пережил оккупацию Ирпеня. Аудиоверсия
Режиссер Евгений Афинеевский: Важно не дать миру привыкнуть к войне в Украине, как привыкли к войне в Сирии
Неделя мобилизации в РФ, псевдореферендум на оккупированных территориях, Лиман – главное о войне за неделю
"Документалистика заняла главное место в украинской киноиндустрии": организаторы фестиваля Kharkiv MeetDocs
Все публикации