Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Чи Україна по кишені Москві?

Марія Щур, Олена Матусова _ П'ятниця, 20 грудня 2013, 13:02
Версія для друку Коментарі 1

Росія запропонувала Україні великий фінансовий пакет, який включає позики та знижки на закупівлю газу.

Експерти говорять, що в такий спосіб Москва хоче розширити зону своїх інтересів.

Але чи може собі дозволити Москва такий спосіб розширювати свій вплив?

Росія пообіцяла купити українські єврооблігації на суму 15 мільярдів доларів, які будуть інвестовані траншами протягом найближчих кількох місяців.

Ця сума допоможе Києву виплатити близько 17 мільярдів доларів, необхідних для погашення заборгованості наступного року. На додаток до цього, Росія пообіцяла Україні знижку на закупку природного газу.

Але поки тривають спекуляції про те, чим Київ розплачуватиметься за щедрість Кремля, аналітики розмірковують над тим, звідки сам Кремль в першу чергу, буде брати ці гроші.

За словами російського міністра фінансів Антона Силуанова, гроші для української влади прийдуть з Фонду національного добробуту, який зараз складає близько 100 мільярдів доларів. Відповідно до правил Фонду, його гроші призначені для інвестування, тільки у високоякісні цінні папери. А українські облігації наближаються до дефолту, адже інвестори вважають Україну надзвичайно ризикованою країною.

За словами колишнього міністра економіки РосіїЄвгена Ясіна, в національних інтересах Росії було б вкласти ці гроші в російський Пенсійний фонд, який є в дефіциті, але рішення підтримати партнерів в Україні є політичним.

"З політичних питань у нас в країні завжди є кому ухвалювати рішення. Тому з пенсійним Фондом буде більша проблема", – вважає колишній російський урядовець.

Ціна газової знижки – 3,5 млрд, доларів щорічно

Щодо газу, то і тут російська сторона буде у збитку, принаймні перший час. За словами професора Московської школи економіки Олексія Портанського, 30% знижка для України коштуватиме Росії 3,5 мільярди доларів на рік. Щоправда, якщо Україна почне купувати більше газу за схемою "бери, або плати", прописаній в контракті, ці втрати можуть повернутися за рахунок збільшення споживання газу Україною. Українська ж економіка від цього стане ще менш конкурентоспроможною, а отже ймовірність повернення кредиту також зменшиться.

Тому російський економіст вважає, що це справа ненадійна, а отже – головний інтерес Москви – геополітичний.

"Росія вже заплатила мільярди доларів за економіку Білорусі. А тепер ми бачимо ще один приклад того, що Росія погоджується платити величезні гроші на утримання сусіда", – говорить Олексій Портанський.

Коли, і чи повернуться ці гроші в російську економіку, залишається загадкою для російських економістів. Володимир Путін тим часом розповідає, що ця підтримка потрібна для створення великого Євразійського Союзу, що зможе згодом конкурувати з Союзом Європейським.

Після 4-годинної прес-конференції Путін видав сенсацію

Російський президент Володимир Путін у четвер в Москві відповідав на запитання російських та іноземних журналістів. Прес-конференція тривала понад 4 години. Не обійшлося і без обговорення українсько-російських відносин. Але найбільш сенсаційну заяву Путін зробив вже після закінчення прес-конференції. 
 
Прес-конференція розпочалася із запитання про Україну. І спочатку його поставив журналіст президентського пулу з журналу "Итоги". А вже потім сам Володимир Путін звернув увагу на журналіста УНІАН Романа Цимбалюка, в якого на табличці було написано, що він збирається поставити запитання на цю тему. Питання Цимбалюка відразу ж зруйнувало милостиву атмосферу прес-конференції.

ЦИМБАЛЮК: Як так вийшло, ви три роки душили Україну цінами на газ і тут несподівано ціну знизили? Чи означає це, що до цього ціна була братська, несправедлива і завищена для України? І, якщо можна, ось ці 15 мільярдів, це відмова України від асоціації з Європейським союзом? І скільки ви готові ще заплатити...
 
ПУТІН: Ну, ось вже розмова пішла серйозна... Скільки вам треба?
 
ЦИМБАЛЮК:... Секундочку!... Щоб остаточно віднадити офіційний Київ дивитися в бік Європи?
 
ПУТІН: Чому ми ухвалили таке рішення і з кредитуванням, і з цінами на газ. Ви знаєте, абсолютно серйозно вам скажу, без жодної іронії. Ми часто вживаємо словосполучення "братська країна", "братній народ". І сьогодні ми бачимо, що Україна перебуває в складному становищі і економічному, і соціальному, і політичному. Ситуація виникла з низки обставин і причин. І якщо ми дійсно говоримо, що це братський народ і братська країна, то ми і повинні підійти, як близькі родичі і підтримати український народ в цій складній ситуації.
 
Українське питання
 
Журналіст УНІАН Роман Цимбалюк на своє досить конкретне запитання отримав відповідь, яка, за його словами, не витримує ніякої критики. Про це він розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

"Фрази про те, що наші стосунки дуже дружні і ми дали кредити, зменшили вартість газу тільки через дружні обставини, – це не витримує критики. Адже останні три роки Російська Федерація провадила зовсім іншу політику. Це ж не дивно так сталося, що всі ці домовленості були ухвалені тільки після того, як ухвалене було рішення відмовитися від європейської асоціації. Звичайно, що ці питання пов’язані. І одне виходить з іншого", – зазначив Цимбалюк.
 
Українська економіка перебуває на межі дефолту – Жарихін
 
Заступник директора інституту країн СНД Володимир Жарихін вважає, що Росія навіть у разі підписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом стала б допомагати їй.
 
"Путін досить точно роз’яснив свою позицію. Якщо уявити собі, що Україна б підписувала зараз угоду з Євросоюзом, очевидно, ці дії, які зробила Росія, все одно довелося б робити. Українська економіка перебуває на межі дефолту. І це пов’язано, як зі світовою економічною кон’юнктурою, так і з тим, що ці останні кілька років для України були дуже високі ціни на російські енергоносії", – зауважив Жарихін.
 
Помилування Ходорковського
 
Вже по закінченні прес-конференції Володимир Путін зробив сенсаційну заяву про те, що указ про помилування Михайла Ходорковського він підпише найближчим часом. За словами Путіна "він (Ходорковський) вже провів у місцях позбавлення волі більше ніж 10 років, у нього хвора мати, і я вважаю, що можна ухвалити рішення".
 
Адвокати та мама Ходорковського повідомили Радіо Свобода, що про прохання про помилування з боку колишнього глави ЮКОСа нічого не знають. Однак Член президентської Ради з прав людини, колишня суддя Конституційного суду Тамара Морщакова заявила, що Ходорковський цілком міг звернутися до Путіна, минаючи своїх юристів, прямо через адміністрацію колонії, де він відбуває покарання, і регіональну комісію з помилувань. А колишній юрист компанії ЮКОС Світлана Бахміна у розмові з Радіо Свобода не виключила, що для уникнення журналістського галасу, Ходорковського вже могли етапувати з колонії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
IP: 88.135.205.---
Владимир Сидоров _ 20.12.2013 13:41
А ни кто им отдавать ничего не будет-чисто по "братски" и по "дружески".Диктаторы со временем все тупеют и тупеют.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте