ПЦУ проводить Хресну ходу до річниці Хрещення Русі

Неділя, 28 липня 2019, 12:34

Православна церква УКраїни проводить у центрі Києва Хресну ходу до 1031-річчя Хрещення Русі. 

Священики та віряни ПЦУ пройдуть від Софійського собору до пам’ятника князю Володимиру, повідомляє Hromadske

Це перша хресна хода новоствореної єдиної помісної церкви України з нагоди Хрещення Русі.

Минулого року ходу влаштовувала ще Українська православна церква Київського патріархату, а 27 липня ходу до Хрещення Русі провели віряни УПЦ МП.

Вранці 28 липня Митрополит Епіфаній вперше очолив богослужіння з нагоди Дня хрещення України-Руси як предстоятель Православної церкви України.

Служба пройшла у Софіївському соборі в Києві, повідомляє "Радіо Свобода". 

На події був присутній голова делегації Константинопольського патріархату в Україні митрополит Гальський Еммануїл.

Згодом у МВС України повідомили, що релігійні заходи у столиці пройшли безпечно та без порушень, порушень громадського порядку та провокацій не зафіксовано.

Участь у релігійних заходах, за даними правоохоронців, взяли участь біля 15 тисяч вірян. 

Читайте також:

Митрополит Київський Епіфаній. Як в Україні з'явилася автокефальна Церква

Нагадаємо, 

  • 15 грудня 2018 року відбувся Об'єднавчий собор нової Православної церкви України, її очолив митрополит Епіфаній. УПЦ МП відмовилася офіційно об’єднуватися з ПЦУ.
  • 20 грудня Верховна Рада проголосувала за проект закону, згідно з яким УПЦ МП має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії.
  • Один із авторів закону пояснив: якщо релігійні організації не виконають норму закону, то реєстрація буде скасована і вони мають заново подати документи. На добровільне перейменування було виділено два місяці. А за 9 місяців можна буде скасувати реєстрацію в разі відмови перейменуватися.
  • 26 січня 2019 року Мінкульт оприлюднив перелік релігійних організацій (об'єднань), яким необхідно внести зміни до свого статуту (положення) щодо назв організацій.
  • 23 липня Шостий апеляційний адміністративний суд не задовольнив апеляційну скаргу Мінкульту на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 22 квітня 2019 року, таким чином Мінкульт не зміг скасувати призупинення перейменування Української православної церкви Московського патріархату.