Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році
УП _ Четвер, 15 січня 2015 р.
За який бюджет наосліп проголосували депутати
Згідно із коаліційною угодою, Бюджет на 2015 рік мав бути поданий до Ради до середини грудня. Народні депутати дійсно отримали чернетку головного фінансового документу країни 15 грудня. Але його одразу повернули на доопрацювання, оскільки виявилося, що в проекті не були закріплені витрати на створення та функціонування Антикорупційного Бюро. Другий варіант бюджету, вже більш-менш, дороблений, був опублікований 22 грудня. У другій версії витрати на Антикорупційне бюро передбачили, були й інші суттєві відмінності як у доходах, так і у витратах.

У підсумку, о четвертій ранку, 29 грудня, парламент ухвалив бюджет. При тому, що його остаточна версія не обговорювалась, його не розглядали на бюджетному комітеті, він не був оприлюднений на сайті Верховної Ради, були відсутні порівняльні таблиці, додатки тощо. І більшість народних депутатів не бачили його в очі.

Як висловлювались деякі парламентарі, Верховна Рада підписалась під "котом у мішку" та проголосувала за повітря. Адже бюджетний комітет розглянув близько 600 змін та доповнень до Бюджетного кодексу. Тому з їх урахуванням бюджет виглядав би зовсім інакше. Крім того, багато правок вносились з голосу протягом дня та вночі.

Порошенко підписав закон в останній день 2014 року. І лише 12 січня Бюджет був нарешті опублікований на сайті Верховної Ради.

Що з'явилось в законі про бюджет, про що не підозрювали депутати, які за нього голосували?



Дані: Закон про бюджет на 2015 рік, доступний за цим посиланням

Застереження: для інфографіки використовуються дані з Загального Фонду Бюджету, без урахування Спецфонду як щодо Доходів, так і щодо Витрат.

"Розшифровка" деяких статей бюджету не проводилась. Але вона є по важливих, на думку редакції, напрямків бюджетної політики: Мінсоцполітики, Міністерства внутрішніх справ, охорони здоров'я тощо.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте