Українську правозахисницю не впустили в Білорусь

20 квітня 2011, 10:22

Білоруські прикордонники зняли українську правозахисницю Марину Цапок із потяга "Київ-Мінськ" у ніч на 20 квітня.

Як повідомляє правозахисний центр "Весна", дівчина прямувала до Білорусі для надання допомоги Міжнародній спостережній місії Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини в Білорусі.

Однак її перепровадили на приміський потяг до Чернігова, повідомляє організація.

Реклама:

"Це не перший випадок, коли членів Міжнародної спостережної місії депортують", - уточнює правозахисний центр.

Так, 9 березня українського правозахисника Максима Кицука зняли з поїзда "Київ-Мінськ". Співробітники Гомельського прикордонного загону повідомили йому, що його прізвище значиться в базі даних Прикордонної служби з позначкою "В'їзд заборонено". Кицука депортували назад до України.

16 березня був затриманий голова Міжнародної спостережної місії Комітету міжнародного контролю за ситуацією із правами людини в Білорусі Андрій Юров. Білоруська влада повідомили правозахиснику, що 4 березня він внесений до списку осіб, перебування яких небажане на території Білорусі.

РЕКЛАМА:

Йому було видано припис протягом 24 годин покинути Білорусь. Юров покинув Білорусь уранці 18 березня.

Міжнародна спостережна місія із моніторингу прав людини в Білорусі почала роботу в Мінську 27 грудня. Вона була створена представниками неурядових організацій країн ОБСЄ та міжнародних громадських мереж і організацій.

Вона здійснює моніторинг загальної ситуації з дотриманням фундаментальних прав людини в Білорусі, а також питань захисту правозахисників і забезпечення їхньої професійної діяльності.

Білорусь
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування