Основана Георгием Гонгадзе в 2000 году

80 процентов украинцев не верят, что УПК приняли чтобы их защищать - результаты опроса

Голос Америки, Вашингтон _ Понедельник, 23 апреля 2012, 14:52
Версия для печати Комментарии 1

Лише 8 відсотків учасників голосування на сайті Голосу Америки вважають, що новий Кримінально-процесуальний кодекс буде краще захищати права українських громадян. Деякі учасники опитування зазначають, що судді будуть використовувати КПК щоб "викачати побільше грошей".

На початку тижня ми запитали наших глядачів, Чи зможе новий Кримінально-процесуальний кодекс краще захищати права громадян?

Як відомо, 13-го квітня Верховна Рада ухвалила новий Кримінально-процесуальний кодекс. Найбільшими позитивами нового кодексу його прихильники називають зрівняння у правах захисту і обвинувачення; обмеження строків слідства; а також запровадження домашнього арешту замість взяття під варту, яке застосовуватимуть лише як виняток і лише у випадку насильницьких злочинів.

Опоненти критикують звуження кола осіб, які можуть бути захисниками, збереження прокурорського нагляду за слідством та відсутність справжнього суду присяжних.

В голосуванні на сторінці Української служби Голосу Америки взяли участь 535 осіб. Їх голоси розподілились наступним чином:

Так - 8%

Ні - 81%

Не знаю - 10%

Тему тижня обговорювали і на сторінках Голосу Америки у соціальних мережах Facebookта Twitter.

Наприклад, Ігор Єгоров з Горловки, Донецької області вважає наївними очікування, що КПК ухвалювався задля громадян.

"Чи зможе новий Кримінально-процесуальний кодекс краще захищати права громадян? А чи є крокодил вегетаріанцем?", - риторично запитує Ігор.

"Якщо КПК приймають вночі пішаки, то про яке "покращення" чи захищенність можна говорити. Як робилось усе через одне місце так і продовжується", - нарікає Іван Шаховець з Києва.

А подружжя Ірини та Джиммі Чангулла з Донецька гадає, що судді будуть використовувати КПК у власних корупційних цілях.

"Судді, які будуть користуватись новим Кодексом будуть застосовувати його так, щоб "викачати" з людей побільше грошей", - пише нам подружжя Ірини та Джиммі Чангулла з Донецька.

Нагадуємо, що щонеділі найцікавіші коментарі з приводу Теми тижня лунають в телевізійному ефірі.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
IP: 212.86.255.---
May Way _ 02.05.2012 21:42
Еклектика цього кодексу вражає. Він з усіх шкурок зшитий, а гадючих найбільше. Туди, де граються правники донецької школи, висипали купу різних деталей від різних конструкторів. З них-то вони й зліпили процесуальний закон. Вийшов і довершений і демократичний інструмент. Тільки там, де він довершений, то неправосудний, а де демократичний, то нефункціональний. Є три проблеми, які тягнуть цей Віз Правосуддя з ефективністю Лебедя, Рака і Щуки. Найперше про Лебедя, про суд тобто. Без змагальності суду нема, бо тоді судова істина народжується не в суді, не в спорі, а десь поза судом і ззовні привноситься в голову судді. Лебедю відрізали крила і він не полетить, а без польоту свободи як міри права не буває. Рак (слідство). Наш Рак є головним злим чарівником королівства процесуальних кривих дзеркал. Але рабом, рабом усіх: опера, який знаходить роботу, начальника, який підказує версію, прокурора (про нього попереду) і ще й судді, який теж хоче вмочити свій дзьбик в його борщ.

АВТОРИЗАЦИЯ