Іноземні ЗМІ: Порошенко отримав від США лише гучні заяви

Світові ЗМІ аналізують причини, через які США відмовились надати Україні зброю, розглядають війну в Україні через призму "слабкості" Росії

Світові ЗМІ аналізують причини, через які США відмовились надати Україні зброю, розглядають війну в Україні через призму "слабкості" Росії та повідомляють про призупинення співробітництва між американським та російським нафтовими гігантами.

"Порожні слова"

"Український лідер, який перебуває у полоні проблем, залишив Вашингтон, маючи підтримку у вигляді значної кількості заяв з боку адміністрації Обами, але отримавши дуже мало з того, чим він може відвернути постійну російську агресію проти своєї країни", - пише Washington Post у статті під назвою "Порожні слова для України".

Реклама:

Попри заклики Порошенка надати українцям зброю, США нададуть Україні нелетальну допомогу вартістю 46 млн доларів.

"Замість протитанкової зброї та дронів, які так сильно потребує українська армія, їй пообіцяли ще більше бронежилетів, інженерного обладнання та патрульних човнів", - зазначає видання.

"Це не варте нічого проти тисяч солдатів регулярної російської армії з танками, артилерією та новітніми зенітними системами, які прибули до східної України минулого місяця", - додає газета

Видання цитує свої джерела в адміністрації, які пояснюють небажання надати зброю Україні тим, що "не існує жодного військового вирішення конфлікту з Росією".

"Але слабка підтримка США та ЄС дозволила російському президенту Володимиру Путіну нав'язати своє власне військове рішення, оскільки він постійно посилює агресію", - констатує Washington Post, закликаючи Конгрес якомога швидше прийняти закон, що посилює санкції проти Росії та надає Україні військову допомогу вартістю 350 млн доларів 2015 року.

Обама – проти зброї для України

Президент США Барак Обама "не схильний" надавати Україні важку та летальну зброю для протидії російській агресії, пише New York Times.

"Просто президент дотримується думки, що найкращим рішенням ситуації в Україні будуть перемовини", - каже прес-секретар Білого Дому Джош Ернест.

Видання також зазначає, що попри те, що Порошенко так і не отримав обіцянок поставок летальної зброї зі США, після перемовин з Обамою "він сказав, що задоволений підтримкою США".

"Я задоволений рівнем співробітництвом зі США в галузях оборони та безпеки. Не можу сказати більше, але я задоволений", - цитує українського лідера газета, зазначаючи, що окрім військової співпраці Порошенко обговорював й економічні питання, закликаючи США інвестувати гроші в українську економіку.

Президент навіть гарантував американцям, що вся допомога Заходу "буде використовуватися некорумпованими інституціями", підсумовує New York Times.

"Слабкість" Росії

"Путінська війна в Україні показує слабкості Росії", - пише Кріс Міллер на сторінках таїландської Клацнути Nation.

На думку автора, ця війна є свідченням "зниження впливу" Росії не тільки на Україну, яку не вдалося вмовити приєднатися до Євразійського Союзу, а й на решту країн пострадянського простору, які в Росії називають "країнами близького зарубіжжя".

Крім того, багато країн почали розвивати міцні економічні, культурні та політичні стосунки із Заходом.

"Тисячі молдаван знайшли роботу в ЄС. Азербайджан експортує нафту на мільярди доларів через Туреччину на європейські ринки. Грузинів надихнула Західна демократія, і вони шукали способи перейняти досвід Заходу", - пише Міллер.

Автор додає, що вплив Кремля знизився і у країнах Центральної Азії – через стосунки з Китаєм, вплив якого в регіоні "суттєво збільшився".

Не маючи важелів для політичного впливу на "сусідів", Кремль вдався до збройного тиску, веде далі автор. Спочатку було Придністров'я, потім Північна Осетія та Абхазія, згодом Крим і тепер – Донбас.

"Однак війна в Україні не тільки не підсилила вплив Росії, а й підкреслила її слабкість", - пише автор, додаючи, що "ті в Кремлі, хто сподіваються, що Росія може протидіяти Західним економічним санкціям шляхом реконструкції своєї колишньої імперії, помиляються".

"Навіть після вторгнення в Україну Росія не змогла зупинити підписання Києвом торгової угоди з ЄС", - підсумовує Кріс Міллер.

Американські санкції в дії

Американська нафтова компанія ExxonMobil зупиняє буріння на російській частині Арктичного шельфу, пише Financial Times.

Видання називає це "найбільшою корпоративною втратою від санкцій, оголошених США та ЄС минулого місяця", адже проект вартістю 700 млн доларів зупиняється на невизначений час.

У заяві для преси компанія зазначає, що Казначейство США надало їй короткострокову ліцензію для згортання спільного проекту з російським гігантом "Роснефть".

"Санкції, накладені внаслідок того, що США називають "безперервними діями Росії з дестабілізації ситуації у східній Україні", ставлять під питання майбутнє стратегічного альянсу ExxonMobil з "Роснефтью", - пише видання, додаючи, що спільні підприємства компаній оцінюються в 3,6 млрд доларів і є "дуже перспективними".

В коментарі для Financial Times Бен Ейліф, голова Арктичної нафтової кампанії в "Грінпіс", назвав новину про призупинення роботи американської компанії в Карському морі "суттєвим ударом для акціонерів ExxonMobil."

Огляд підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування