Економіка Росії вже відчула на собі ефект західних санкцій. Москві дедалі складніше залучати капітал, а втеча капіталу у першому кварталі може перевищити попередні "помірковані" прогнози.
Російський уряд у вівторок, 25 березня, був змушений скасувати вже четвертий аукціон із розміщення облігацій федеральної позики, інформує агенція dpa з посиланням на офіційне повідомлення Міністерства фінансів Росії. Як ідеться у заяві відомства, аукціон скасовано у зв'язку з "несприятливою ринковою кон'юнктурою".
Поки ж на тлі уповільнення зростання російської економіки інфляція в країні іде широкою ходою. Мінфін Росії прогнозує рівень інфляції на рівні 7 відсотків за підсумками березня. У лютому цей показник становив 6,2 відсотка. Інформагенція Reuters звертає увагу на те, що цей показник відображає тенденцію подорожчання імпорту, а також бажання внутрішніх та закордонних інвесторів зменшити інвестиції у рублях.
Втрата довіри
Триває у Росії і втеча капіталу. Якщо російські урядовці спочатку називали суму у 50 мільярдів за підсумками першого кварталу, то тепер прогноз відкориговано на рівні 70 мільярдів доларів США. Про це у понеділок, 24 березня, заявив заступник міністра фінансів Росії Андрій Клепач. Для порівняння: за підсумками всього 2013-го року з Росії вивели капітал обсягом у 62,7 мільярда доларів США. Основною загрозою російській економіці західні аналітики зараз вважають не стільки прямий ефект від санкцій, скільки втрату довіри інвесторів.
Виведення капіталу вже призводить до суттєвого зростання процентних ставок. Російські експерти, втім, намагаються заспокоїти настрої. Наприклад аналітик московської фінансової корпорації "УралСиб" Дмитро Дудкін каже, що гострої потреби в залученні капіталу немає, а російський уряд до середини року може обійтися без проведення аукціонів з розміщення облігацій федеральної позики.