Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Штайнмаєр - за політичне розв’язання конфлікту в Україні, навіть якщо на це підуть десятиліття

Катерина Венкіна, Катерина Каплюк _ Четвер, 05 березня 2015, 12:05
Версія для друку Коментарі 0
Франк-Вальтер Штайнмаєр

Голова МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр робить ставку на політичне розв'язання конфлікту на Донбасі. Завданням санкцій, на його думку, є підштовхнути Росію до мирного процесу.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр виступає за політичне розв'язання конфлікту на Сході України. Про це він заявив в інтерв’ю німецькій газеті Handelsblatt, опублікованому в четвер, 5 березня. "Я не розраховую на тривалу роз’єднаність Європи й Росії. Навіть якщо на досягнення політичного вирішення конфлікту підуть довгі роки і навіть десятиліття, ми повинні зробити все, що в наших силах, щоб його врегулювати ", - сказав Штайнмаєр.

Політик вважає, економічні санкції проти Росії в якості методу здійснення тиску необхідні, однак великих результатів від них чекати не варто. "Перемир'я, - а особливо мир, - не можна наблизити просто шляхом висловлення побажань або запровадження санкцій", - наголосив міністр.

При цьому голова німецького МЗС заявив, що може зрозуміти побоювання німецьких виробників, пов'язані з погіршенням ділових відносин між двома країнами. Таким чином, на думку Штайнмаєра, справжнє завдання санкцій полягає не в тому, аби завдати удару, а в тому, щоб підштовхнути до мирного процесу сторону, яка раніше відмовлялась від переговорів.

Допомога Україні

Міністр зупинився на питанні фінансової допомоги Україні. За його словами, в повному обсязі фінансові потреби України, яка перебуває під загрозою дефолту, "навряд чи можна оцінити". За його словами, уряд Німеччини раніше вже підписав із Києвом угоду, що передбачає надання німецьких держгарантій під кредити в півмільярда євро, які Україна планує взяти в банках ФРН. Також Берлін надає підтримку Києву по лінії Міжнародного валютного фонду, зазначив політик. "Ми можемо бути задоволені собою. У Києві це цінують", - підсумував міністр.

DW

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте