Поки Ющенко стояв на Майдані, у Росії зникли 7,6 млрд кубометрів газу

Четвер, 28 квітня 2005, 12:22
В Україні з жовтня 2004 року по березень 2005 "зникло" 7,6 млрд кубометрів газу, що перебував у місцевих газосховищах.

Як повідомляє російська газета "Коммерсант", це питання обговорювалося на зустрічі керівника "Газпрому" Олексія Міллера із президентом Ющенком.

"Найцікавішою темою зустрічі, через яку, швидше за все, вона й затяглася, було те, що в прес-релізі "Газпрому" бадьоро названо "питаннями, пов'язаними зі зберіганням газу в підземних газосховищах на території України". Мова йде про 7,6 млрд кубометрів газу, закачаних в українські ПСГ улітку 2004 року", - пише видання.

"Справа в тому, що в розпал "помаранчевої революції" в Україні, з жовтня по березень 2004 року, "Нафтогаз України" відмовлявся виконувати доручення "Газпрому" по відбору цього газу із ПСГ із різними мотивуваннями - аж до відсутності газу в сховищах "у натурі", - відзначає "Коммерсант".

За даними "Газпрому", ці обсяги газу Україною не експортувалися. "Нафтогаз України" також стверджує, що газ нікуди не дівся.

"На переговорах Олексій Міллер пішов на досить цікавий хід: спробував продати "Нафтогазу України" всі 7,6 млрд кубометрів. У цьому випадку шукати партію газу в $3,5 млрд кубометрів довелося б уже Україні, а не "Газпрому". Проте, незважаючи на запевняння "Нафтогазу України" про те, що газ, який практично розчинився в повітрі, буде ними куплений, до його купівлі справа так і не дійшла", - пише видання.

Газета також повідомляє, що в ході зустрічі Ющенко й Міллер констатували відсутність перспектив у російсько-українського газотранспортного консорціуму, обговорили рівень цін на поставки газу "Газпромом" на Україну й транзитні ставки.

Глава прес-служби "Нафтогазу України" Сергій Лук'янченко заявив у середу Ъ, що він "не одержав повноважень на оприлюднення якихось фактів" за підсумками переговорів у вівторок.

"Зважаючи на все, переговори, перший раунд яких пройшов, за даними "Газпрому", в "теплій, дружній атмосфері", будуть продовжені у травні", - відзначає видання.