"Газпром" зізнався Україні в своїх умовах та відсутності помаранчевого кольору

23 грудня 2005, 19:23

Міністр палива й енергетики Іван Плачков заявляє, що Росія пропонує Україні підвищити ціну на газ до $230 за тисячу кубів, ціну транзиту - до $1,74 за тисячу кубів на 100 км.

"1,74 доларів за транспортування газу і 230 доларів - як початкова ціна, що буде використовуватися у формулі ціни. Зараз експерти працюють. Ми запропонували початкову ціну - 65 доларів у формулі для визначення ціни", - сказав міністр в інтерв'ю журналістам у п'ятницю в ході засідання.

Плачков відзначив, що $65 за тисячу кубів - це "середньозважена ціна за останні 10 років, по яких Україна купувала газ".

Реклама:

І, за його словами, відповідає європейським принципам формування формули ціни.

Водночас "Газпром" відкидає можливість використання газу як фактор політичного тиску.

Про це заявив у п'ятницю журналістам заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв.

РЕКЛАМА:

"Якби хотіли застосувати газову зброю, ми б застосували її в період виборів (в Україні). Між турами різних виборів, оскільки тоді вже саме можна було впливати на умонастрій споживачів, тому що була зима, і будь-які скорочення постачань могли сильно впливати на умонастрої", - заявив Медведєв.

"Але ми поставляли газ і в передвиборчий період, і між виборами, і після виборів у повній відповідності з нашими контрактними зобов'язаннями", - відзначив він.

В Україні тим часом майже місяць йде кампанія з виборів у Верховну Раду в березні 2006 року .

"Те саме було й у Грузії. Тому ніякого забарвлення наших настроїв – помаранчевого чи рожевого - немає. Ми газ як газову зброю використовувати не можемо", - заявив Медведєв.

"Інтерфакс-Україна"


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: