Балога пояснив януковичам, чим "дах" Ющенка відрізняється від депутатського

22 серпня 2007, 12:01

Керівник секретаріату президента Віктор Балога називає заяви представників Партії регіонів про необхідність зняття недоторканності з президента спекулятивними.

"Це нісенітниця, яка стала наслідком надмірної енергійності хвацьких діячів із Партії регіонів. У своєму популістському пориві вони нагадують марафонців, які після перетину фінішної лінії ще біжать із сотню метрів за інерцією. Задум цих політкреативників полягає у примітивній, лобовій дискредитації благородної ідеї", - сказав він, повідомляє прес-служба президента.

На думку Балоги, "регіонали" закинули суспільству "порожню ідею" проведення позачергової сесії парламенту для внесення відповідних змін до Конституції.

Реклама:

"Усім відомо, що Верховна Рада п’ятого скликання втратила повноважність, тому ніякі сесії – ні чергові, ні позачергові – неможливі. Однак окремі не вельми юридично підковані діячі Партії регіонів говорять про негайне скасування недоторканності з чисто дитячою безпосередністю й оптимізмом", - сказав він.

"Людей свідомо і цинічно обдурюють, закидаючи палким прихильникам відмови від імунітету небажання цього робити прямо зараз і отут. Так втілюється груба технологія заплутування виборців", - сказав додав керівник секретаріату.

Балога наголосив на контрпродуктивності ідеї позбавлення імунітету президента України.

РЕКЛАМА:

"Принциповий момент: президентська недоторканність захищає не Віктора Ющенка, а інститут влади в державі, тоді як депутатська недоторканність оберігає одного парламентарія. Втім, у сукупності дія такої норми перетворює на безкарну касту весь парламент. Стаття 80 Конституції, підкреслю, прямо гарантує депутату недоторканність, а неможливість притягнення його до відповідальності без згоди Верховної Ради створює другу лінію захисту від кари закону", - сказав він.

Балога також пояснив, що президент не має абсолютного імунітету від відповідальності за порушення законів.

За його словами, у Конституції передбачено усунення президента з посади в порядку імпічменту, "ця процедура докладно виписана і цілком відповідає сучасним нормам розвиненої демократії".

"Тому всілякі закиди з цього приводу беззмістовні і розраховані на не вельми вдумливих людей. Упевнений, що мудрі українці розуміють, де в цьому питанні істина, а де підступне лукавство", – сказав Балога.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: