РНБО помітило, що в Україні погано не тільки з газом, але і з вугіллям

23 жовтня 2007, 11:58

Міжвідомча комісія з питань енергетичної безпеки при Раді національної безпеки й оборони відзначає погіршення роботи вугільної промисловості.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби РНБО, яку цитує Обком з посиланням на Українські новини.

Такі висновки були зроблені за підсумками засідання комісії 19 жовтня під головуванням секретаря РНБО Івана Плюща.

Реклама:

Зокрема, міжвідомчою комісією було відзначене погіршення технічного стану і продуктивності вугільної промисловості, загострення соціальних проблем у шахтарських регіонах у результаті розвитку негативних явищ у галузі.

Члени Комісії констатували, що обсяги видобутку вугілля не задовольняють потреби національної економіки, а сформований в Україні гостродефіцитний паливний баланс, перевага в якому віддається імпортним енергоносіям, створює загрози енергетичній безпеці, не сприяє зниженню рівня енергетичної залежності країни.

Комісією також було відзначено, що значна частина завдань, визначених в указі президента від 27 грудня 2005 року №1863 ("Про рішення Ради національної безпеки й оборони України від 9 грудня 2005 року"), що стосуються вугільної галузі, залишаються невиконаними.

РЕКЛАМА:

"Фактично, створена система, що характеризується відсутністю стимулів до підвищення ефективності роботи підприємств вугільної галузі. Постійне збільшення обсягів бюджетного фінансування не супроводжується збільшенням обсягу видобутку вугілля", – йдеться в повідомленні.

Погіршення роботи вугільної галузі, на думку комісії, призвело до незбалансованості постачання і споживання вугілля для потреб теплової електроенергетики.

Також залишається значною кількість фінансових порушень у вугільній промисловості, а через скрутний фінансового стан більшість державних підприємств по видобутку вугілля не мають можливості забезпечити оплату праці працівникам за тарифними ставками і посадовими окладами.

У зв'язку з цим Міжвідомча комісія пропонує органам державної влади, що курують розвиток вугільної промисловості, розробити програму відновлення основних фондів галузі з залученням різних джерел фінансування.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: