МЗС пропонує не демонізувати Росію
Україна підтримує заяву лідерів Європейського Союзу щодо дій Росії в Грузії і вважає її своєчасною та адекватною.
Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв на брифінгу, повідомляє УНІАН.
"Вважаю, що на даному етапі реакція ЄС була своєчасною і адекватною, і ми такий підхід підтримуємо", - сказав Єлісєєв. "Ми вважаємо, що на даному етапі не треба значно драматизувати ситуацію і демонізувати Російську Федерацію", – додав він.
На переконання дипломата, сьогодні потрібен діалог, і саме на цей діалог налаштована заява лідерів ЄС.
На запитання журналістів, як Україна ставиться до того, що лідери ЄС не ухвалили рішення про застосування санкцій щодо Росії у зв'язку із ситуацією в Грузії, як того хотіли деякі країни Євросоюзу, Єлісєєв зазначив, що Україна принципово проти того, щоб безпідставно застосовувалися санкції проти будь-якої держави світу.
За його словами, в Україні вважають, що застосування санкцій в цій ситуації не сприятиме позитивному вирішенню питання. "Ситуація дуже проста – треба добитися виконання мирної угоди", - сказав дипломат.
Єлісєєв також зазначив, що сьогодні жодна країна і міжнародна організація, окрім РФ, не визнала незалежність Абхазії і Південної Осетії.
"На сьогодні є лише одна структура, яка визнала незалежність цих регіонів Грузії – це структура ХАМАС. Ви цілком розумієте, що якщо Україна буде асоціюватися з цією структурою, то які будуть негативні наслідки для іміджу, політики і економіки України", - сказав Єлісєєв.
При цьому він наголосив, що необхідно припинити спекуляції навколо визнання чи невизнання Абхазії і Південної Осетії.
"Наша позиція збігається з позицією ЄС і світової спільноти – це абсолютно чітка підтримка суверенітету і територіальної цілісності Грузії!", - наголосив він.
Як відомо, 1 вересня Європейський Союз засудив дії Росії в Грузії та визнання РФ незалежності самопроголошених республік Південної Осетії та Абхазії, закликавши РФ до діалогу на принципах міжнародного права.
Лідери ЄС також закликали Раду ЄС та Єврокомісію розглянути ситуацію в її різних вимірах щодо подальшої співпраці з Росією до наступного саміту Росія-ЄС, запланованого на 14 листопада у Ніцці.