Люди Балоги хочуть самостійності і незалежності від чаю

Четвер, 20 листопада 2008, 16:25

Партія "Єдиний центр" має намір самостійно брати участь у парламентських виборах, заявляє її лідер Ігор Кріль.

Про це він сказав, відповідаючи на питання, як партія "Єдиний центр" бачить свою участь у можливих парламентських виборах.

Кріль підкреслив, що, насамперед, необхідно ліквідувати можливість формування блоків для участі в парламентських виборах на законодавчому рівні.

"Особливо це стосується іменних блоків імені "вождя". Зараз ситуація складається таким чином, що не зрозуміло хто з ким об'єднується, виставляється якесь відоме прізвище, проходять у парламент, а потім кожний мутить, що хоче", - додав він.

"Я цілком підтримую думку про те, що блок НУ-НС у тому форматі, що існує сьогодні, не можливий і не доцільний. Кожна політична партія має нести відповідальність перед виборцями сама", - сказав лідер партії.

Разом з тим Кріль зазначив, що партія "Єдиний центр" рішення про участь у виборах не приймала, тому що юридичних підстав для цього поки не було.

"Однак можу сказати, що настрої в нашій політичній силі однозначні - усі члени президії партії вважають, що ми повинні йти на вибори самостійно. Я стою на цій же точці зору. Ми підемо зі своїми ідеями до людей. І тільки виборці мають право вирішувати, хто буде представляти їхні інтереси в парламенті", - заявив Кріль.

При цьому він підкреслив, що виборча система в Україні повинна бути змінена.

"Якщо будуть проводитися дострокові вибори, то ідеальним була би зміна виборчої системи. Люди мають знати тих, кого вони обирають. Сьогодні виборці знають у кращому випадку першу п'ятірку політичної сили, за яку вони голосують", - зазначив Кріль.

Лідер ЄЦ розповів, що вніс у парламент законопроект, який передбачає перехід на відкриті партійні списки: партії формують списки кандидатів у депутати по виборчих округах і в залежності від результатів голосування за партію в кожному окрузі формується загальний список.

"Сьогодні ж у парламенті представлені не 450 народних депутатів, а п'ять лідерів фракцій. І від того, як вони поп'ють чай - з настроєм або без - залежить те, які вони приймуть рішення", - сказав Кріль.