У Азарова вирішили, що дефіциту немає

2 березня 2011, 10:43

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк запевняє, що в Україні немає дефіциту продуктів харчування.

Про це він сказав під час прес-конференції у Тернополі, коментуючи періодичну появу інформації, що в Україні бракує тих чи інших продуктів.

При цьому міністр визнав, що Україна не забезпечує себе м’ясом у достатній кількості.

Реклама:

"Ні для кого не новина, що ми 15-17 років є імпортнозалежні від м’яса. При цьому ми щороку зменшуємо імпорт м’яса, у 2010 – зменшили на 100 тисяч, і в 2011 теж зменшимо, бо збільшуються обсяги виробництва", - зазначив Присяжнюк.

"Сьогодні у нас на складах є близько 40 тисяч тонн імпортної птиці, не можуть її реалізувати, бо українська продукція витіснила її з реалізаційної мережі", - зазначив він.

Спаду обсягів виробництва молока, за словами Присяжнюка, українські сільгоспвиробники не допустили, незважаючи на зменшення кількості поголів’я.

РЕКЛАМА:

"Визнаємо, що 20 років поспіль поголів’я корів зменшується. Але виробництво молока залишається на рівні 11,7 мільйонів тонн завдяки підвищенню продуктивності", – сказав міністр.

Він додав, що проблемою в молочній галузі залишаються низькі закупівельні ціни. Розв’язати цю проблему, на його думку, можна завдяки виходу на зовнішні ринки, "насамперед Росії".

"До речі, якщо гречка у нас сьогодні коштує від 14 до 20 гривень, то в Білорусі – 44 гривні, у Росії – 60 гривень Масло вершкове, хліб дорожчі, ніж у нас, і в Росії, і в Білорусі. Це означає, що жодного дефіциту на продукти харчування у нас в країні немає", - сказав Присяжнюк.

За його словами, інформація про дефіцит певних продуктів вигідна, насамперед, сільгоспвиробникам, оскільки у них тоді збільшуються обсяги реалізації.

"Але, з іншого боку, така інформація вводить в оману споживача, і люди починають витрачати свої заощадження на закупівлю надлишкових продуктів, які, зрозуміло, не зберігаються довгий термін", - заявив міністр.

"Тобто, має місце зловживання довірою споживачів, які на підставі такої інформації надлишково витрачають свої кошти. Тому я б радив виважено реагувати на такі повідомлення, сенсу говорити про дефіцит продуктів немає", – запевнив Присяжнюк.

УНІАН

Кабінет міністрів
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування