Політологи пророкують "вирішальний сезон"

29 серпня 2011, 14:48

Українськi полiтологи сходяться на думцi, що полiтичний сезон 2011-2012 рр. буде вирiшальним для країни.

"Сезон досить доленосний для України й жорсткий за умовами i для влади, i для опозицiї", - сказав на прес-конференцiї в понедiлок директор Iнституту глобальних стратегiй Вадим Карасьов, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Аналiзуючи новий полiтичний сезон в Українi, який розпочнеться вiдкриттям сесiї парламенту у вереснi поточного року, Карасьов наголосив, що пiсля вiдпустки депутати повернуться в "нову полiтичну реальнiсть".

Зокрема, за його словами, особливiстю полiтичної осенi 2011 року є те, що напередоднi розпочався судовий процес над Тимошенко, який буде "визначальним у формуваннi нової полiтичної реальностi".

Зокрема, Карасьов зазначив, що цей судовий процес показав кризу курсу нинiшньої влади, а також розчарування новою українською владою з боку основних зарубiжних партнерiв України, що не може не позначитися на полiтичному життi всерединi країни.

Реклама:

Крiм того, за словами полiтолога, цей судовий процес призвiв до того, що полiтичний конфлiкт стає бiльш конфронтацiйним.

"Полiтика починає дiлитися на тих, хто при владi, й тих, хто в опозицiї", - сказав Карасьов.

Вiн також додав, що майбутнi переговори українського керiвництва з Росiєю будуть дуже складними, непростою буде й ситуацiя навколо пiдписання угоди про асоцiацiю з Європейським Союзом, переговори з Мiжнародним валютним фондом, а також складною буде ситуацiя, пов'язана з необхiднiстю проведення реформ усерединi країни.

РЕКЛАМА:

"Усе це створить досить серйозний конфлiктний фон для української полiтики", - сказав полiтолог.

Директор Агентства моделювання ситуацiй Вiталiй Бала погодився з тим, що цей полiтсезон буде вирiшальним для України.

"Це лакмусовий папiр, який дасть зрозумiти навколишньому свiтовi та громадянам, якою Україна буде пiсля виборiв 2012 року", - вважає Бала.

Полiттехнолог Сергiй Гайдай вважає, що зниження рейтингу довiри до влади в Українi не є новим процесом, оскiльки до цього все так i вiдбувалося стосовно попереднiх президентiв.

"Але ситуацiя унiкальна: якщо щоразу, коли влада втрачала рейтинг виборцiв, iснувала альтернатива,... то нинi такої фiгури немає", - вважає полiттехнолог.

"На сьогоднi склалася вперше ситуацiя, коли рейтинг знижується в усiх основних полiтичних сил. I сама влада на тлi цього видається не такою вже й поганою", - сказав вiн.

За словами Гайдая, для формування "iнших лiдерiв та iнших полiтичних сил, потрiбнi ресурси, а ресурси на сьогоднi iснують тiльки у правлячої полiтичної сили".

Полiттехнолог також охарактеризував нинiшню полiтичну епоху "заходом популiзму".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: