У Авакова знайшли, кого покарати за розгін "фінансового майдану" з-під НБУ

Понеділок, 2 березня 2015, 00:23

За підсумком розслідування обставин під час акції під НБУ звільнено начальника Печерського РУ ГУМВС у Києві С.М.Карпіка, заступник начальника  цього ж управління В.С. Соцький відсторонений від виконання обов’язків.

Про це повідомили в МВС України.

"За фактом подій під НБУ 26 лютого було створено комісію для об’єктивного з’ясування обставин, за час роботи комісії було зібрано та опрацьовано наявні фото та відеоматеріали, опитано 70 військовослужбовців НГУ та 7 працівників міліції, 22 громадянина", - повідомили в МВС.

Комісія дійшла висновку, що керівництво Печерського РУ МВС не надало належної оцінки обставин, що склалися щодо проведення акції під НБУ, не забезпечило кількісну та якісну охорону громадського порядку.

"Було проігноровано можливість будь-яких провокацій, а також невдоволення діями учасників акції з боку пересічних громадян", - зазначено у звіті.

"У зв’язку з цим начальника Печерського РУ ГУМВС України в місті Києві Карпіка С.М.. звільнено. Комісією внесено пропозиції про звільнення заступника начальника – начальника міліції громадської безпеки цього ж управління Соцького В.С., який в даний час відсторонений від виконання обов’язків", - повідомили в МВС.

Також комісія ухвалила рішення про накладення на заступника начальника – начальника міліції громадської безпеки ГУМВС у Києві Коваленка І.О.  дисциплінарного стягнення – догани.

"Начальнику ГУМВС у Києві Терещуку О.Д. вказано на низьку організацію діяльності підлеглих в частині забезпечення охорони громадського порядку у Києві", - йдеться у повідомленні МВС.

Під час роботи комісією буде надано оцінку ролі керівництва Нацгвардії України під час подій біля будівлі НБУ.

"Питання притягнення до дисциплінарної відповідальності інших посадових осіб буде ухвалено за результатами роботи комісії та надання їхнім діям правової оцінки", - додали в МВС.

Матеріали розслідування буде направлено до ГПУ для прийняття рішення згідно з законодавством.

Як відомо, 26 лютого під будівлею НБУ  виникла бійка між правоохоронцями та людьми, що називають себе активістами "Фінансового майдану".

Міліція знесла бульдозерами палатку, де учасники акції ховались від дощу.

"Дійшло до бійки активістів з правоохоронцями. В кількох людей є кров та травми", - розповіли учасники протесту. Повідомлялося про 4-х людей, які отримали травми.

27 лютого глава МВС Арсен Аваков від імені міністерства вибачився за інцидент з невідповідним застосуванням силового впливу на мітингувальників біля будівлі НБУ увечері 26 лютого.

За попередніми підсумками розгляду "по гарячих слідах" міністр зняв із посади керівника Печерського райуправління внутрішніх справ, його заступника з громадської безпеки відсторонено з посади до отримання висновків комісії з розслідування.

Українська правда powered by lun.ua