Росія втратила перше місце на Олімпіаді в Сочі

П'ятниця, 24 листопада 2017, 18:22

Збірна Росії перестала займати перше місце в загальному заліку на зимовій Олімпіаді 2014 року, яка проходила в Сочі.

Про це повідомляється на сайті МОК.

Це сталося після того, як Міжнародний олімпійський комітет дискваліфікував ще одного російського чемпіона - бобслеїста Олександра Зубкова.

Таким чином, Росія втратила дві золоті медалі, завойовані Зубковим на зимових Олімпійських іграх в Сочі. Сам олімпієць пожиттєво відсторонений від участі в цих змаганнях.

"Олександр Зубков оголошується таким, що не може бути акредитований в будь-якій якості на літні та зимові Олімпійські ігри після Олімпійських зимових ігор в Сочі", – йдеться в рішенні комісії.

МОК також дискваліфікував ще трьох російських спортсменів: бобслеїстку Ольгу Стульневу та ковзанярів Олександра Румянцева та Ольгу Фаткуліну. Остання в 2014 році завоювала срібло.

Тепер у Росії залишилось 25 медалей, через що вона втратила перше місце в загальному заліку й посіла третє - після Норвегії та Канади, які вибороли 27 та 25 медалей відповідно.

Це вже третє "золото" сочинської Олімпіади, яке МОК відібрало в Росії.

В комісії також додали, що протягом наступних кількох тижнів будуть проведені інші слухання, що стосуються інших спортсменів.

22 листопада були довічно відсторонені від Олімпіади та позбавлені нагород чотири російських спортсмени.