Клімкін прокоментував висилку угорського консула

4 жовтня 2018, 13:42

Очільник Міністерства закордонних справ Павло Клімкін заявив, що висилка угорського консула, після інциденту з видачею громадянам України угорських паспортів в Береговому - це вже закрите питання і залишилася лише його технічна реалізація.

Про це він сказав у четвер під час спільної прес-конференції з міністром закордонних та європейських справ Словаччини Мирославом Лайчаком, відповідаючи на питання журналістів щодо подальших відносин з Угорщиною.

За його словами, у дипломатичній практиці, між "нормальними цивілізованими країнами" не буває таких випадків, коли одна країна відкликає іншу і ця країна того не виконує.

Реклама:

"В даному випадку це для нас питання абсолютно принципове. Питання порушення Угорщиною Віденської конвенції про консульську службу, оскільки, уявіть собі, хто міг думати про те, що угорські консули в угорському консульстві можуть видавати угорські паспорти українським громадянам", - заявив Клімкін.

"І до того ж це здійснювалося, не приховуючи, та ще й так, що консул дає якісь начебто інструкції щодо маніпуляції з українськими документами. Тому це питання принципу. Ми це питання вже проїхали", - додав він.

Міністр зазначив, що зараз мова йде про технічну реалізацію питання висилки угорського консула та про консультації з Угорщиною щодо того ,як у майбутньому буде  здійснюватися весь спектр консульських послуг в Україні.

РЕКЛАМА:

"Але одночасно я наголошую, що ми маємо просувати дуже жорстко і послідовно на Закарпаття наші національні інтереси. Ми не маємо тиснути на нашу угорську громаду, це саме наша угорська громада, ми маємо їй допомогти", - сказав Клімкін.

"Ми знаходимося з нею у контакті. Тому будемо говорити про всі питання, у тому числі, питання реалізації нашого закону про освіту. Це дуже важливо. І ми там, де угорська сторона готова співпрацювати, будемо послідовно співпрацювати", - наголосив очільник МЗС.

Він додав, що немає бажання погіршити українсько-угорські стосунки і є чітка стратегія і перелік заходів, до яких Україна може вдаватися.

"Але наша стратегія конструктивного і послідовного діалогу. Угорська сторона пообіцяла нам змінити назву уповноваженого на Закарпатті, ми маємо вирішувати всі питання так, що не зашкодити нашій угорській громаді і перехопити ініціативу, там де це можливо", - сказав Клімкін.

Він зазначив, що важливі речі треба робити самим і співпрацювати там, де це можливо і додав, що найближчим часом поїде на Закарпаття, де буде спілкуватися не тільки з угорською, але і з словацькою та румунською громадами.

Раніше Україна оголосила консула Угорщини у місті Берегове персоною нон-грата.

Як повідомлялось, у відносинах України та Угорщини прогресує нова криза. Її викликало відео з церемонії прийняття закарпатських мешканців у громадянство, яка проходила у консульстві в Береговому. На відео консул закликала закарпатців приховувати своє громадянство від української влади.

Голова МЗС України Павло Клімкін у зв'язку з цим заявив, що Київ вишле угорського консула в Береговому.

Детальніше про це – у статті "100 тисяч вірних Угорщині: історія та приховані деталі паспортного скандалу на Закарпатті"

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто пообіцяв негайну дзеркальну відповідь на висилку Києвом угорського консула.

Більше читайте у статті на сайті "Європейської правди": "Більше ніж "угорська проблема": як паспортний скандал відкрив паралельну реальність".

Угорщина Клімкін Закарпаття МЗС
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування