Лише Україна у РЄ голосувала проти процедури, яка виводить Кремль з-під санкційного удару

7 лютого 2020, 15:49
Лише Україна у РЄ голосувала проти процедури, яка виводить Кремль з-під санкційного удару

Україна стала єдиною державою у Раді Європи, що проголосувала проти нової санкційної процедури, яка фактично дозволяє Росії уникнути покарання за агресію проти іншої держави.

Про це йдеться у статті "Несерйозні" злочини Путіна: як Рада Європи обіцяє карати держави-порушниці.

Попереднє затвердження нової процедури було головним питанням січневої сесії ПАРЄ, де її ухвалили абсолютною більшістю голосів. Остаточне її затвердження відбулося цього тижня під час голосування Комітету міністрів Ради Європи.

Реклама:

 "Україна виявилася єдиною державою, яка проголосувала проти. Росія та ще декілька держав утрималися. Натомість усі (або майже усі) ті, кого прийнято зараховувати до друзів нашої держави – підтримали новий санкційний механізм" - йдеться у статті.

Йдеться в тому числі і про головуючу в Комітеті міністрів Ради Європи Грузію.

Зазначається, що причиною такого голосування стало те, що Росія провела дуже ефективну інформаційну кампанію, з усіх сил намагаючись показати, що вона проти нового механізму.

РЕКЛАМА:

За новою процедурою, санкції на державу-порушницю накладаються лише за "серйозні порушення". При цьому агресія проти іншої держави "серйозним порушенням", за цією процедурою не є.

"Порушення пункту статуту Ради Європи про те, що в основі організації є "мир, що ґрунтується на праві та міжнародній співпраці", не може бути підставою для запуску нової процедури – у ПАРЄ була така пропозиція від України, але її викреслили з рішення" - йдеться у статті. 

Нова процедура, таким чином, фактично дозволяє Росії уникнути покарання.

"На практиці у Раді Європи немає політичної волі знову накладати на РФ будь-які санкції" - зазначається у статті.

Європа санкції Україна Росія
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування