Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Влада Білорусі прицільно переслідує жіночі організації – Amnesty International

Понеділок, 8 березня 2021, 09:10
Влада Білорусі прицільно переслідує жіночі організації – Amnesty International

Жінки Білорусі грають провідну роль в протестах, за що піддаються репресіям і загрозам, при цьому жіночі організації країни потерпають від особливих, специфічних переслідувань.

Джерело: Голос Америки з посиланням на прес-реліз міжнародної правозахисної організації Amnesty International

Деталі: Співрозмовниць Amnesty International білоруські силовики, які їх арештовували і допитували, звинувачували в тому, що вони "погані матері", що вони "погані дружини", влада погрожувала забрати у них їх дітей.

Під час утримання під вартою жінки стикалися із жорстокістю, когось кинули до в'язниці в результаті необґрунтованого кримінального переслідування.

Правозахисники закликають до солідарності з жінками Білорусі в їх боротьбі за свободу і права людини.

Пряма мова старшої керівниці кампаній Amnesty International по Білорусі Аїші Джанг: "Світлана Тихановська, примушена до еміграції кандидатка в президенти, глава її штабу Марія Колеснікова, кинута у в'язницю, Марфа Рабкова, ув'язнена правозахисниця, журналістки Катерина Бахвалова і Дарина Чульцова, засуджені до дворічного ув'язнення за пряму трансляцію акції протесту - ось лише деякі з багатьох жінок, чиї імена стали синонімами боротьби за свободу і права людини у Білорусі.

У глибоко патріархальному суспільстві з повсюдним поширенням сімейного насильства жінки в Білорусі ризикували багатьом, коли відстоювали свої переконання. Зараз же білоруська влада вдається до ще більш жорстоких заходів, спрямованих проти жінок-активісток, їх організацій та сімей".

Довідка: Глобальна кампанія солідарності Amnesty International з протестуючими в Білорусі #StandWithBelarus була запущена 27 січня 2021 року з публікації доповіді, що показує, як білоруська влада використовувала систему правосуддя для покарання жертв тортур, а не злочинців.

Організація регулярно випускає матеріали, в яких висвітлюється, яким переслідуванням піддаються різні прошарки білоруського суспільства.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування