Каллас розповіла, що ЄС має чіткий план з 2 пунктів щодо миру в Україні

Тетяна Висоцька, Альона Мазуренко — 20 листопада, 18:52
Каллас розповіла, що ЄС має чіткий план з 2 пунктів щодо миру в Україні
Кая Каллас. Фото: Getty Images

Європейський Союз має чіткий план щодо дій з метою встановлення миру в Україні, який складається лише з двох пунктів: перший – послабити Росію, другий – підтримати Україну.

Джерело: висока представниця ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Кая Каллас, кореспондентка "Європейської правди" з Брюсселя

Деталі: Каллас озвучила простий план ЄС з досягнення миру: підтримка України та тиск для ослаблення Росії.

Реклама:

"Європейський Союз завжди підтримував справедливий, тривалий і всеосяжний мир. Сьогодні ми, звісно, обговорили останні події, і міністр Сибіга поінформував нас про позицію України", – розповіла Каллас.

Вона зауважила, що позиція ЄС не змінилася: "для успіху будь-якого мирного плану він має бути підтриманий Україною та Європою".

"ЄС має дуже чіткий план із двох пунктів. По-перше, послабити Росію. По-друге, підтримати Україну", – наголосила головна дипломатка ЄС.

РЕКЛАМА:

Каллас повідомила, що сьогодні голова Європейського розвідувального центру та посланник ЄС із питань санкцій поінформували міністрів про вплив санкцій ЄС на Росію.

За цими даними, експорт російської сирої нафти є найнижчим за останні місяці, а податкові надходження Росії від нафти є найнижчими з початку війни.

"Росія неодноразово лицемірно говорила про мирні переговори, а попередні переговори провалилися, тому що Росія так і не взяла на себе жодних реальних зобов'язань. Тиск має бути на агресора, а не на жертву", – заявила Кая Каллас.

Як повідомляла "Європейська правда", інформація про новий "мирний план", схвалений президентом США Дональдом Трампом, з'явилась у низці американських ЗМІ 19 листопада.

У публікаціях згадувалося, що план передбачає передачу Росії всього Донбасу. Також Україна має обмежити свій арсенал зброї, скоротити армію удвічі і погодитися на російську мову як другу державну.

Головна дипломатка ЄС Кая Каллас зазначила, що Євросоюз вітає зусилля для припинення війни в Україні, але будь-який такий план має залучати Україну та Європу.

ЄС Україна переговори війна Росія
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: