Макрон розповів, над чим працюватимуть представники країн ЄС у Женеві щодо "мирного плану"

- 22 листопада, 22:45
Емманюель Макрон, фото Getty Images

Представники Франції, Німеччини та Великої Британії 23 листопада візьмуть участь у перемовинах щодо запропонованого США "мирного плану" для України, щоб отримати спільний текст з урахуванням інтересів Євросоюзу.

Джерело: президент Франції Емманюель Макрон на полях засідання G20 у Південній Африці, передає "Європейська правда"

Деталі: Європейський Союз на перемовинах про мир в Україні в Женеві представлятимуть Франція, Німеччина та Британія.

Пряма мова Макрона: "Вже завтра вранці американські переговорники прибудуть до Женеви, туди вирушить українська переговорна команда, а також переговорна команда Європейського Союзу: Німеччини, Великої Британії та Франції, – щоб мати можливість повернути за стіл переговорів сутність і примирити всі ці точки зору".

Деталі: Він висловив переконання, що "будь-яка ініціатива, спрямована на мир, є доброю".

"Ми знаємо, за яких умов цей мир є прийнятним. Необхідно, щоб вони враховували елементи, які дозволяють досягти справедливого та довготривалого миру для українців, і які враховують елементи безпеки для всіх європейців", – додав французький президент.

Зокрема, він нагадав, що вважає неправильним "обмеження формату української армії, тобто її власного суверенітету".

"Ми знаємо, що якщо не буде елементів стримування, росіяни повернуться і зрадять свою обіцянку. Ми бачили це неодноразово, зокрема щодо України у лютому 2022 року", – нагадав Макрон.

Також він наголосив, що мир в Україні "має початися з припинення вогню. І це також те, чого ми можемо спробувати досягти у короткостроковій перспективі".

"З березня, коли президент Зеленський дав свою згоду на припинення вогню, саме Росія завжди казала "ні". Але ми маємо елементи (мирного плану – "ЄП"), які ми вже опрацювали навесні-влітку, і після зустрічі, що відбулася в Анкориджі (за участі президента США Дональда Трампа – "ЄП"). Отже, ми відтворимо момент зближення, щоб спробувати отримати спільний текст", – розповів президент Франції.

"Цей план (який обговорюється сьогодні)… не був узгоджений з європейцями. Проте, він передбачає багато речей для європейців. Заморожені активи належать європейцям. Європейська інтеграція України – це в руках європейців. Вирішення того, що робитиме НАТО, – в руках членів НАТО. Тому є багато речей, які не можуть бути просто американською пропозицією, і які вимагають ширшої консультації", – підкреслив Макрон.

Що передувало: Президент Володимир Зеленський повідомив, що у Швейцарії в неділю працюватимуть представники України, США, Британії, Франції та Німеччини.

Раніше видання Bild повідомило, що представники провідних європейських держав зустрінуться з представниками США в Женеві 23 листопада, вони не згодні щонайменше з 4 пунктами "мирного плану" команди Дональда Трампа.

За даними CNN, міністр сухопутних військ США Ден Дрісколл і його команда в суботу вранці прилетіли до Женеви (Швейцарія), де він проведе зустрічі з українськими високопосадовцями щодо "мирного плану", у неділю до них приєднаються держсекретар США Марко Рубіо і спеціальний посланник Стів Віткофф.

Президент США Дональд Трамп заявив, що його нинішній мирний план для України не є остаточною пропозицією. Перед цим він дав Україні час до 27 листопада, аби погодитись на запропонований американською стороною "мирний план".