Башар Асад, який втік в Росію, живе на Рубльовці і відвідує уроки з офтальмології – ЗМІ

Ірина Балачук — 15 грудня, 13:57
Башар Асад, який втік в Росію, живе на Рубльовці і відвідує уроки з офтальмології – ЗМІ
Експрезидент Сирії Башар Асад і правитель РФ Володимир Путін. Фото Getty images

Сім'я колишнього президента Сирії Башара Асада після повалення його режиму і втечі до Росії, оселилася і мешкає в елітному підмосковному районі Рубльовка, а сам колишній диктатор "відточує свої навички в офтальмології".

Джерело: британська газета The Guardian з посиланням на друзів сім'ї, джерела в Росії та Сирії, а також витік інформації щодо життя родини сирійського диктатора

Дослівно видання: "Після того, як Асад відмовився від диктатури на користь розкішного вигнання в Москві, він… знову взявся за медичну освіту. За інформацією з надійного джерела, лідер останнього баасистського режиму на Близькому Сході зараз сидить у класі та відвідує заняття з офтальмології".

Реклама:

Пряма мова друга сім'ї Асада: "Він (Асад – ред.)вивчає російську мову і знову вдосконалює свої знання з офтальмології… Це його захоплення, йому явно не потрібні гроші. Ще до початку війни в Сирії він регулярно практикував офтальмологію в Дамаску".

За даними газети, через рік після падіння режиму в Сирії сім'я Асада живе ізольованим, тихим і розкішним життям у Москві та ОАЕ.

За інформацією двох джерел, обізнаних із ситуацією, родина, ймовірно, проживає в престижному підмосковному районі Рубльовка. Вважається, що там також живе колишній президент України Віктор Янукович.

РЕКЛАМА:

Видання пише, що Асади не відчувають нестачі в грошах. Після того, як у 2011 році Захід ввів санкції проти Асада за криваве придушення протестів, сім'я сирійського диктатора перевела більшу частину свого багатства до Москви, де західні регулятори не могли до нього дотягнутися.

"Незважаючи на своє затишне житло, сім'я відрізана від елітних сирійських і російських кіл, якими вона колись користувалася. Втеча Башара з Сирії в останній момент залишила його соратників з почуттям покинутості, а його російські куратори не дозволяють йому контактувати з високопоставленими чиновниками режиму", – пише The Guardian.

За словами друга сім'ї, Асад живе "дуже тихе життя" і "майже не має контактів із зовнішнім світом", спілкуючись лише з кількома своїми соратниками.

Джерело, наближене до Кремля, розповіло, що Асад також є в основному "неважливим" для Путіна та політичної еліти Росії.

"Путін не терпить лідерів, які втрачають владу, і Асад більше не вважається впливовою фігурою чи навіть цікавим гостем, якого можна запросити на вечерю", – сказав співрозмовник видання.

За даними The Guardian, діти Асада, схоже, не відчули особливих змін, оскільки вони пристосовуються до нового життя як московська еліта.

Єдиний раз, коли сім'я Асада – без Башара – була помічена разом на публіці після падіння режиму, це було 30 червня на випускній церемонії його дочки Зейн аль-Асад, яка отримала диплом з міжнародних відносин у МДІМВ, елітному московському університеті, який закінчують більшість представників правлячого класу Росії.

Хафез, якого колись готували як потенційного наступника Башара Асада, в основному зник з публічного поля зору. Видання пише, що він закрив більшість своїх акаунтів у соціальних мережах, замість цього зареєструвавши акаунти під псевдонімом, взятим з американського дитячого серіалу про молодого детектива з дислексією.

За словами джерела, близького до сім'ї, діти та їхня мати проводять більшу частину часу за покупками, наповнюючи свій новий російський будинок розкішними товарами.

Зейн аль-Асад регулярно купує дорогий одяг, зареєструвалася в елітному салоні педикюру і є членом елітного спортклубу в Москві.

Газета пише, що діти Асада також часто відвідують ОАЕ, і їхня мати – Асма – принаймні один раз приєдналася до них у поїздці.

Читайте також: В наступній Сирії: через рік після втечі Асада економіці країни легше не стало

Передісторія:

Сирія Росія
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: