НАТО просить Туреччину раніше надати F-16 для патрулювання повітряного простору Балтики – ЗМІ

Уляна Кричковська, Анастасія Проц — 12 січня, 19:21
НАТО просить Туреччину раніше надати F-16 для патрулювання повітряного простору Балтики – ЗМІ
Ілюстративне фото: Getty Images

Bloomberg дізналося, що Альянс звернувся до Туреччини з проханням надіслати винищувачі F-16 для місії з охорони повітряного простору Балтії в 2026 році на кілька місяців раніше графіка.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на Bloomberg

Деталі: Запит передбачає участь Туреччини у чотиримісячній ротації, яка має розпочатися раніше, ніж планувалося, – з серпня по грудень 2026 року.

Реклама:

Місія буде проходити на тлі загострення ситуації в регіоні після порушень Росією повітряного простору НАТО.

За словами співрозмовників, Туреччина вже була готова розгорнути свої винищувачі в Румунії з грудня 2026 року по березень 2027 року, але запит НАТО передбачає перенесення термінів.

На цей момент Туреччина не дала офіційної відповіді на запит НАТО, і рішення щодо участі в місії ще не ухвалене. Турецькі винищувачі востаннє брали участь у подібній місії на початку 2025 року.

Нагадаємо:

НАТО Туреччина
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: