Держдеп США наказав дипломатам терміново покинути Саудівську Аравію – NYT

Ірина Вакулюк — 9 березня, 03:29
Держдеп США наказав дипломатам терміново покинути Саудівську Аравію – NYT
США. Фото: Getty Images

Державний департамент США наказав працівникам дипломатичної місії терміново покинути Саудівську Аравію.

Джерело: New York Times з посиланням на джерела, які ознаймолені із ситуацією

Дослівно зі статті NYT: "Цей крок Держдепартаменту означає, що американські офіційні особи усвідомлюють ризики, які наростають в регіоні".

Реклама:

Деталі: Цей наказ стосується посольства США в Ер-Ріяді, яке зазнало кількох атак з боку Ірану. Людям уникати ці райони й видали попередження про безпеку для американців в Ер-Ріяді, Джидді та Дахрані, де розташовані консульства США. Працівників цих консульств також готують до від'їзду.

Зазначається, що це перший такий наказ, виданий з початку ударів по Ірану 28 лютого.

Нещодавно старші дипломати в Саудівській Аравії самі звернулися до Вашингтона із запитом на обов'язковий від'їзд – і очікували схвалення через часті атаки.

Після початкових авіаударів по Ірану іранські військові відповіли залпами ракет і безпілотників по країнах регіону, зокрема арабських державах Перської затоки, де є американські бази, військова присутність або які вважаються партнерами США та Ізраїлю. NYT зазначає, що це розлютило деякі з цих урядів на Іран і налякало людей у всьому регіоні.

США
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: