Очільник Нацполіції: В Україні можуть заборонити володіти безпілотниками неповнолітнім
В Україні наразі обговорюють концепцію, щоб дозволити громадянам володіти безпілотними літальними апаратами лише з досягненням повноліття.
Джерело: очільник Національної поліції Іван Вигівський у коментарі "Укрінформу"
Деталі: За його словами, нині безпілотники широко використовуються у цивільному секторі, і заявив, що їхнє неконтрольоване застосування може створювати ризики як для громадян, так і для критичної інфраструктури.
Пряма мова: "Одним із елементів регулювання може стати встановлення мінімального віку для осіб, які мають право володіти або використовувати безпілотники. Наразі обговорюється підхід, за яким базове право на володіння БпЛА може бути пов'язане з досягненням повноліття".
Деталі: Очільник поліції зазначив, що остаточні параметри цих вимог будуть визначені після доопрацювання законодавчих ініціатив і їхнього розгляду парламентом.
Вигівський поінформував, що при цьому для використання окремих типів дронів або їхньої експлуатації у професійних цілях у майбутньому можуть передбачити додаткові вимоги, зокрема, навчання, підтвердження навичок керування та реєстрація техніки.
"Логіка така сама, як і з керуванням транспортом: людина має розуміти правила використання та нести відповідальність за експлуатацію такого пристрою", – пояснив керівник НПУ.
Вигівський пояснив, що основною метою цих змін є підвищення рівня безпеки, запобігання незаконному використанню дронів і створення прозорих правил їхнього обігу.