Рютте заперечив чутки про перенаправлення США зброї для України на Близький Схід

Тетяна Висоцька, Альона Мазуренко — 26 березня, 15:57
Рютте заперечив чутки про перенаправлення США зброї для України на Близький Схід
Ілюстративне фото: Getty Images

Американська зброя у рамках механізму НАТО PURL, зокрема системи ППО та ракети до них, продовжуватиме постачатися в Україну, незважаючи на потреби війни на Близькому Сході.

Джерело: кореспондентка "Європейської правди", генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час презентації свого звіту за 2025 рік у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі

Деталі: Рютте запевнив, що зброя в рамках механізму PURL надходитиме в Україну без перебоїв, і не буде перенаправлена на Близький Схід.

Реклама:

"Можу запевнити вас, що критично важлива підтримка від Сполучених Штатів для України, оплачена союзниками, – ця відома абревіатура PURL – продовжує надходити", – заявив Рютте, коментуючи на прохання журналістів повідомлення в ЗМІ про те, що Пентагон розглядає можливість перенаправлення на Близький Схід озброєння, зокрема ракет-перехоплювачів для ППО, вже замовленого в рамках програми PURL для України.

З його слів, йдеться, зокрема, про ракети-перехоплювачі для систем Patriot, а також інше критичне для України військове спорядження.

Генсек НАТО висловив переконання, що "поряд із розвідувальними даними, якими США діляться з Україною", саме поставки в рамках PURL є "життєво важливим".

РЕКЛАМА:

Тим не менш, він уточнив, що під час публічного брифінгу не може надати всю інформацію про окремі поставки зброї.

"З моменту запуску минулого літа, PURL наразі поставив близько 75% усіх ракет для українських батарей Patriot та 90% боєприпасів, які використовуються в інших системах протиповітряної оборони", – повідомив Марк Рютте.

"Тож це триває. Це добре", – додав очільник Альянсу.

Як повідомляла "Європейська правда", у західних ЗМІ з'явились повідомлення про те, що США планують перенаправлення зброї для України, зокрема ракет для ППО, на Близький Схід.

Нагадаємо, нещодавно у ЄС розповіли, що за три дні на Близькому Сході було використано близько 800 ракет-перехоплювачів американського виробництва, що перевищує кількість ракет, використаних Україною за зимовий період.

Головна дипломатка ЄС Кая Каллас висловила занепокоєння, що зброя та оборонні потужності, зокрема системи ППО, які потрібні в Україні, спрямовуються нині на Близький Схід.

Президент України Володимир Зеленський раніше говорив, що ситуація на Близькому Сході поки що не вплинула на постачання американського озброєння в Україну в рамках ініціативи PURL, насамперед ракет до систем ППО.

НАТО зброя Україна США Іран війна
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування