Два полковники Нацгвардії отримали підозру в незаконній виплаті бойових на майже 12 млн

У військовій частині Нацгвардії на Дніпропетровщині правоохоронці викрили схему незаконних виплат "бойових" на майже 12 мільйонів гривень.
Джерело: спеціалізована прокуратура в сфері оборони Східного регіону, ДБР
Деталі: 30 та 31 березня було повідомлено про підозру двом полковникам — колишнім командиру та першому заступнику командира однієї з військових частин Національної гвардії України в недбалому ставленні до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому в умовах воєнного стану.
За даними слідства, в березні 2025 року командир та його перший заступник здійснили виплати 164 військовослужбовцям за період з грудня 2024 року по лютий 2025 року додаткової грошової винагороди за виконання бойових (спеціальних) завдань з утримання взводних опорних пунктів, хоча в дійсності такі завдання не виконувалися.
У результаті державі завдано збитків на суму понад 11,9 млн грн, що підтверджено висновком судово-економічної експертизи. Наразі стороною обвинувачення забезпечено повернення зайво сплачених коштів, кажуть у прокуратурі.
До підозрюваних застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Вказано, що факт незаконного здійснення виплат додаткових винагород у цій військовій частині виявлено за результатами службового розслідування, проведеного Центральним територіальним управлінням Національної гвардії України.